fot. Wielkopolski ZPN

Wznowienie kursów trenerskich

Polski Związek Piłki Nożnej wydał zgodę na wznowienie zajęć na kursach trenerskich. Oznacza to, że trenerzy, którym pandemia wstrzymała edukację, w najbliższych tygodniach dokończą kształcenie.

Do dokończenia w Wielkopolsce pozostało pięć kursów trenerskich różnego szczebla. Zaległe zjazdy zostaną zrealizowane w trakcie kolejnych weekendów, tak by szkoleniowcy mieli możliwość zdobycia odpowiednich uprawnień jeszcze przed rozpoczęciem sezonu 2020/21 lub na samym jego początku. Zaległości zostaną odrobione do 9 sierpnia.

Pod koniec miesiąca odbędą się również egzaminy wstępne na kursy UEFA A oraz UEFA B. Zapisy na nie były przeprowadzone na początku roku, ale niemożliwe było ostateczne wyłonienie grupy kursantów. Nastąpi to 29 czerwca w przypadku kursu UEFA A, a dzień później dla o stopień niższego poziomu kształcenia.

Nowe kursy ruszą w drugiej połowie sierpnia. Już w najbliższych dniach będzie można się jednak na nie zapisać. Planowane jest uruchomienie m.in. szkoleń Grassroots C w Poznaniu, Koninie, a także Pile (w przypadku stwierdzenia odpowiedniego zainteresowania) oraz UEFA B w Racocie. Rozważane jest również uruchomienie kursu UEFA B w Ostrowie Wielkopolskim - stanie się to pod warunkiem otrzymania od PZPN zgody na uruchomienie dodatkowego szkolenia tego szczebla, wykraczającego ponad określony dla wojewódzkich związków limit. Rejestracja na nowe kursy odbywać się będzie tradycyjnie poprzez platformę PZPN 24.