fot. Piłka

Wznowienie rozgrywek od 19 kwietnia

Wszystkie rozgywki prowadzone przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, które zawieszono wskutek zmian prawnych związanych z sytuacją epidemiczną, zostaną wznowione od 19 kwietnia.

Decyzja dotyczy zarówno rozgrywek seniorskich (III liga kobiet, Red Box IV liga kobiet, PROEKO IV Liga, Red Box V liga, Red Box Klasa Okręgowa, Proton Klasa A oraz Proton Klasa B) jak i wszystkich zmagań w kategoriach młodzieżowych. Powrót do rywalizacji jest możliwy dzięki zmianom prawnym, które weszły w życie 16 kwietnia. W interpretacji Polskiego Związku Piłki Nożnej sformułowanie dotyczące miejsce prowadzonej działalności objętej limitem osób odnosi się wprost do miejsca rozgrywania zawodów (boiska), a nie całego kompleksu sportowego, w obrębie którego może funkcjonować więcej niż jeden obiekt sportowy. Możliwe jest zatem rozgrywanie meczów piłkarskich przy udziale 25 osób. W opinii radcy związkowego, zaprezentowana przez PZPN wykładnia przepisów rozporządzenia jest jedyną racjonalną interpretacją zamiaru i celu pracodawcy, który wprowadzoną nowelizacją chciał przywrócić sport amatorski na świeżym powietrzu.

Tym samym rozgrywki rundy wiosennej będą kontynuowane od 19 kwietnia zgodnie ze zmodyfikowanym harmonogramem, jaki został opublikowany 8 kwietnia (DOSTĘPNY TUTAJ - klik!). Wielkopolski ZPN nie przewiduje dalszych zmian w terminarzach, oczywiście o ile nie dojdzie do ponownego zaostrzenia przepisów i w efekcie - konieczności zawieszenia rywalizacji. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami piłkarskimi w kraju, sezon ligowy musi zakończyć się do 30 czerwca.