fot. AWF1

Zacieśnienie współpracy z poznańskim AWF. Razem dla rozwoju trenerów

Na mocy nowo podpisanej umowy zacieśnia się współpraca pomiędzy Wielkopolskim ZPN a Akademią Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Tym razem wspólne działania organizacji skupią się na rozwoju trenerów. 

Niezmiennie od lat można zaobserwować w Polsce rosnące zainteresowanie ścieżką trenerską. Choć zdobywanie uprawnień staje się coraz prostsze - z uwagi na dostępność i częstotliwość kursów - wojewódzkim działaczom przyświeca chęć jak najlepszego edukowania przyszłych trenerów oraz - coraz częściej - trenerek. Nie inaczej jest w przypadku Wielkopolskiego ZPN, który może pochwalić się bardzo dobrymi liczbami wyedukowanych szkoleniowców. Jednak nie zamierza spoczywać na laurach. To m.in. stąd zacieśnienie współpracy z szanowaną w regionie uczelnią, jaką jest Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.

- Cieszę się, że nasza współpraca się zacieśnia. To kolejny krok dający korzyści obu stroną umowy. Jest zderzeniem teorii z praktyką oraz na odwrót. Jestem przekonany, że zyska na tym całe środowisko trenerskie, a co za tym idzie wielkopolska piłka - nie ukrywa prezes Wielkopolskiego ZPN, Paweł Wojtala. - Myślę, że dzisiejsze porozumienie to pewne uporządkowanie dotychczasowego stanu rzeczy, ponieważ z poznańską akademią współpracujemy od dawna - dodaje.

Na mocy porozumienia Uczelnia oraz Związek deklarują chęć wspólnego przeprowadzania kursów instruktorsko-trenerskich pozwalających na uzyskanie polskich i międzynarodowych uprawnień, wymianę informacji nt. nowych metod szkolenia oraz szeroko rozumianą współpracę przy różnego rodzaju wydarzeniach.

- To pewne ukoronowanie naszej współpracy. Myślę, że obu stronom umowy zależy, żeby osoby uzyskujące uprawnienia trenerskie miały odpowiednie przygotowanie, ogólne oraz specjalistyczne, choćby w zakresie podstaw fizjologii i anatomii, czyli zagadnień wykładanych na uczelniach wyższych. Nie ukrywam, że ta współpraca jest dla nas bardzo ważna, choćby z uwagi na ogromne zainteresowanie studentów specjalizacją w zakresie futbolu, co zrozumiałe, bo piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportu na świecie - wyjaśnia Jego Magnificencja Rektor AWF, prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński.

To kolejna współpraca pomiędzy instytucjami. Tylko w ostatnich miesiącach przy wsparciu jednego z zakładów poznańskiego AWF-u w ramach projektu Wielkopolskiego ZPN miały miejsce badania zawodniczek i zawodników późno dojrzewających.

AWF2

 

AWF3

AWF4