fot. Turniej Skrzatów, czerwiec 2018

Zgłoszenia do rozgrywek towarzyski dzieci (Orlik - Skrzat)

Wielkopolski ZPN zaprasza wszystkie kluby do zgłaszania zespołów w kategoriach Orlik E2, Żak oraz Skrzat. Zmagania w tych kategoriach będą w sezonie 2021/22 prowadzone w formule towarzyskich turniejów bez wyników i klasyfikacji.

Ogólne zasady prowadzenia rozgrywek nie ulegną zmianie - mecze odbywać się będą bez sędziów i bez walki o wynik. Zmodyfikowany zostanie jednak format rywalizacji. Zespoły będą dzielone we wszystkich czterech kategoriach (Orlik E2, Żak F1, Żak F2, Skrzat G1-G2) na grupy czterozespołowe, dzięki czemu organizacja rozgrywek będzie prostsza i nie będzie wymagała posiadania pełnowymiarowego boiska czy większej liczby bramek. Do przeprowadzenia rozgrywek wystarczy bowiem jedno boisko. Wraz z obniżeniem wymogów organizacyjnych zmieni się też formuła określania gospodarza poszczególnych zawodów. Każda z drużyn uczestniczących w rozgrywkach będzie gospodarzem 1 bądź 2 (w zależności od kategorii) turniejów. O kolejności goszczenia pozostałych drużyn decydować będzie terminarz ustalony przez Wydział Gier i Ewidencji.

Mimo mniejszej liczby meczów czas gry poszczególnych drużyn zostanie zachowany na podobnym poziomie, gdyż spotkania zostaną wydłużone. W przypadku organizacji zmagań na 1 boisku czas trwania meczu wyniesie 20 minut, a dla turniejów na 2 boiskach - 30 minut. Dzięki temu całe rozgrywki powinny potrwać nie dłużej niż 120-150 minut.

Zgodnie z decyzją Zarządu Wielkopolskiego ZPN, istotną zmianą jest umożliwienie udziału w turniejach zawodnikom urodzonym w ostatnim kwartale niższego roku kalendarzowego. Oznacza to, że w poszczególnych kategoriach brać mogą udział następujący zawodnicy:
- Orlik E2 - urodzeni w październiku 2011 roku i młodsi;
- Żak F1 - urodzeni w październiku 2012 roku i młodsi;
- Żak F2 - urodzeni w październiku 2013 roku i młodsi;
- Skrzat G1-G2 - urodzeni w październiku 2014 roku i młodsi.

Ze względu na częste sytuacje braku porozumienia pomiędzy trenerami co do dokładnych terminów turniejów, w rundzie jesiennej określono ścisłe daty. Dla każdej z kategorii wskazane zostały zatem nie weekendy, a konkretne dni i godziny wg poniższego harmonogramu:

- Orlik E2 - 8 turniejów w soboty o godzinie 10:00
4, 11 i 25 września
2, 16 i 23 października
6 i 20 listopada

- Żak F1 i Żak F2 - 8 turniejów w niedziele o godzinie 10:00
5, 12 i 26 września
3, 17 i 24 października
7 i 21 listopada

- Skrzat G1-G2 - 4 turnieje w niedziele o godzinie 13:00
5 i 19 września
10 i 24 października

Gospodarze poszczególnych terminów będą mogli ustalić inny termin, ale będzie musiało się to odbyć zgodnie z regulaminem rozgrywek, czyli poprzez system Extranet i za zgodą wszystkich pozostałych drużyn.

Zgłoszenia klubów przyjmowane są do 1 sierpnia poprzez elektorniczne formularze dostępne poniżej:

- rozgrywki Orlików

- rozgrywki Żaków

- rozgrywki Skrzatów

Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego planuje przedstawić podział drużyn na grupy do 6 sierpnia. Bieżącą obsługę rozgrywek prowadzić będzie Wydział Gier i Ewidencji.