fot. Rozgrywki Skrzatów na hali - luty 2019 r.

Zimowe turnieje Skrzatów w całej Wielkopolsce!

Aż siedem turniejów Skrzatów zorganizuje w okresie zimowym Wielkopolski ZPN! Najmłodsi piłkarze będą rywalizować na halach w całym województwie.

Skrzat to najmłodsza kategoria wiekowa ujęta w Unifikacji Szkolenia i Współzawodnictwa opracowanej przez PZPN. Zgodnie z jej założeniami, mali piłkarze rozgrywają towarzyskie turnieje, podczas których bawią się grą w piłkę, a na zakończenie otrzymują pamiątkowe medale i drobne upominki.

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej cyklicznie, kilka razy w roku organizuje zawody dla Skrzatów. Najbliższa zima pod tym względem będzie wyjątkowa, bowiem nastąpi kumulacja rozgrywek. Projekt dotychczas prowadzony przede wszystkim w strefie poznańskiej, rozprzestrzeniony zostaje na całe województwo.

Halowe rozgrywki Skrzatów zainaugurowane zostaną 30 listopada w Kole turniejem organizowanym przez OZPN Konin. Już tydzień później, w sobotę 7 grudnia, odbędzie się pierwszy związkowy turniej. Harmonogram imprez prezentuje się następująco:

- 7 grudnia - Czempiń;
- 12 stycznia - Złotów;
- 18 stycznia - Poznań;
- 25 stycznia - Rydzyna;
- 15 lub 16 lutego - Stare Oborzyska;
- 22 lutego - Kalisz;
- 29 lutego - Kiszkowo.

W turniejach udział wziąć mogą dzieci urodzone w roku 2013 i młodsze. Do uczestnictwa w imprezie zapraszamy zarówno kluby i szkółki piłkarskie jak i zespoły szkolne oraz drużyny podwórkowe. Udział w turniejach nie wiąże się z żadnymi kosztami. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo pod adresem arkadiusz.skuza@wielkopolskizpn.pl. W wiadomości prosimy podać kolejno:
- turniej, na którym zespół chce wystąpić;
- nazwę drużyny:
- przewidywaną liczbę zawodników (sugerujemy nie więcej niż 8, by każde dziecko spędziło na boisku dużą liczbę czasu);
- dane osobowe trenera i telefon kontaktowy.

Liczba miejsc w poszczególnych turniejach jest ograniczona.

Szczegółowe informacje uzyskać można mailowo pod wskazanym wyżej adresem oraz pod numerem telefonu 516 853 236.