"Złoty but" w każdej lidze seniorskiej!

Sezon 2018/19 będzie pierwszym, w którym oprócz najlepszych drużyn wyłonieni zostaną oficjalnie najlepsi snajperzy rozgrywek. Klasyfikacja "Złotego buta" prowadzona będzie we wszystkich ligach seniorskich prowadzonych przez Wielkopolski ZPN.


​​Rywalizacja o miano najskuteczniejszego zawodnika obejmie ​zmagania wszystkich szczebli od IV ligi do Klasy B, a także w III lidze kobiet. Zestawienia będą przygotowywane oddzielnie dla wszystkich lig, co oznacza, że o nagrodę powalczą odrębnie napastnicy nie tylko na różnych poziomach rozgrywek, ale i w poszczególnych grupach jednej klasy rozgrywkowej.

Klasyfikacja będzie prowadzona w oparciu o oficjalne sprawozdania ze spotkań ligowych, z których dane widoczne są w serwisie Łączy nas piłka. W związku z tym Wielkopolski ZPN prosi o zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości pojawiających się we wprowadzonych informacjach mailowo na adres ks.biuro@wielkopolskizpn.pl.

W sumie wyłonionych zostanie ponad 30 królów strzelców. Wszyscy otrzymają od Związku nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Dodatkowo, spośród wszystkich zwycięzców na podstawie współczynnika uwzględniającego liczbę rozegranych spotkań i klasę rozgrywkową, wyłoniony zostanie najlepszy strzelec Wielkopolski.