fot. znicz2

Zmarł Śp. Ryszard Niemiec

Rodzina Wielkopolskiego ZPN z ogromnym smutkiem przyjęła informację o śmierci Śp. Ryszarda Niemca, wieloletniego prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. To ogromna starta dla całego piłkarskiego środowiska w Polsce.

Śp. Ryszard Józef Niemiec, urodzony 27 stycznia 1939, niemal przez całe swoje życie związany był z krakowskim środowiskiem piłkarskim oraz dziennikarskim. Od wczesnych lat fascynował go sport: uprawiał piłkę nożną, z sukcesami lekkoatletykę oraz koszykówkę, występując nawet na I-ligowych parkietach. Po zakończeniu kariery zawodniczej pozostał przy sporcie - początkowo wspomnianym baskecie, by następnie powrócić do futbolu.

Od 1993 do 2000 roku był prezesem Krakowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, od 2000 do 2021 roku szefował Małopolskiemu Związkowi Piłki Nożnej. Działał także w Polskim Związku Piłki Nożnej, będąc członkiem Zarządu PZPN w latach 1995-1999, 2004-2008 i 2016-2021.

Jako dziennikarz natomiast specjalizował się w reportażu społecznym: w latach 70. i 80. został laureatem wielu konkursów reporterskich, także w dziedzinie sportu. Swoimi bogatymi doświadczeniami dzielił się z adeptami dziennikarstwa prowadząc pracownię prasową dla słuchaczy Dziennikarskiego Studium Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Rodzinie i Bliskim Śp. Ryszarda Niemca składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Ryszard Niemiec

foto. PZPN