fot. Pogrzeb

Zmarł Andrzej Kaliszan

Wielkopolski ZPN ze smutkiem przyjął informację o śmierci Andrzeja Kaliszana.

Zasłużony działacz przez większość swojego życia był związany z poznańską Wartą. Jako sportowiec trenował wprawdzie koszykówkę, ale w latach 80. zaangażował się w funkcjonowanie sekcji piłkarskiej "Zielonych". Działał w niej przez kilkanaście lat, do sezonu 2003/04. Na okres jego zarządzania przypada ostatni awans Warty do Ekstraklasy w 1993 roku i występy na najwyższym szczeblu przez dwa kolejne sezony. Ponadto związany był także m.in. z Kanią Gostyń.

Andrzej Kaliszan czynnie uczestniczył również w życiu związkowym. Był członkiem zarządu Poznańskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w latach 1993-97 odpowiadając za współpracę z klubami, a od 1995 roku przyjął również funkcję sekretarza zarządu. Później przez bardzo długi czas współpracował ze Związkiem przy organizacji obozów kadr Wielkopolski w ośrodku w Łężeczkach.

Zmarł po długiej walce z chorobą nowotworową w wieku 72 lat. Pogrzeb odbędzie się w piątek, 3 lipca o godzinie 11:00 na cmentarzu na poznańskim Junikowie.

Pogrążonej w smutku rodzinie Wielkopolski ZPN składa wyrazy szczerego współczucia i wsparcia w imieniu całego środowiska wielkopolskiej piłki.