fot. Pogrzeb

Zmarł Janusz Matuszewski

Wielkopolski ZPN ze smutkiem przyjął informacji o śmierci w dniu 12 grudnia Janusza Matuszewskiego - wieloletniego członka piłkarskich władz w regionie i współtwórcy Klubu Seniora.

Urodzony w 1928 roku Janusz Matuszewski był związany w roli zawodnika z poznańską Wartą, po czym został jednym ze współzałożycieli reaktywowanej sekcji piłkarskiej AZS-u. W nim rozpoczął również swoją pracę działacza. Rozpoczął od członkostwa w Wydziale Gier i Dyscypliny, potem należał do Komisji Sportowej, a po ukończeniu kursu instruktora zajął się szkoleniem młodzieży będąc Kierownikiem Sekcji Młodzieżowej Związku, a następnie Przewodniczącym Wydziału Szkolenia. Zasiadał już wówczas w Zarządzenie POZPN, w któym przez kilka lat pełnił funkcję wiceprezesa. Najdłużej jednak - przez ponad dwie dekady, aż do 1995 roku - sprawował posadę sekretarza Zarządu.

Jednocześnie Janusz Matuszewski był aktywnym działaczem również na szczeblu krajowym. Trzykrotnie wybierano go do składu Zarządu PZPN. Wyróżniono go mianem członka honorowego Wielkopolskiego ZPN oraz PZPN, otrzymał także najwyższe wyróżnienie piłkarskie - Diamentową Odznakę PZPN. Ponadto, w 1994 roku, był jednym ze współzałożycieli Klubu Seniora przy Wielkopolskim ZPN. Czynnie uczestniczył w jego spotkaniach jeszcze tuż przed wybuchem pandemii.

12 grudnia Janusz Matuszewski zmarł mając 93 lata. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 21 grudnia, o godzinie 14:30 na Cmentarzu Junikowo. Dwie godziny wcześniej w Przeźmierowie odprawiona zostanie msza święta.

Pogrążonej w smutku rodzinie wyrazy współczucia Wielkopolski ZPN składa w imieniu całego środowiska piłkarskiego.