fot. Pogrzeb

Zmarł Jerzy Gołaszewski

Wielkopolski ZPN ze smutkiem przyjął informację o śmierci Jerzego Gołaszewskiego, byłego piłkarza poznańskiej Olimpii, a następnie wychowawcy wielu pokoleń trenerów i zawodników na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Jerzy Gołaszewski pracy edukacyjnej poświęcił się bez reszty, zostając uznanym teoretykiem piłki nożnej. W 2003 roku wydana została jego książka "Piłka nożna", która po dziś dzień stanowi jedną z obowiązkowych pozycji dla studentów zajmujących się naukowo futbolem. Na poznańskiej uczelni pracował przez 20 lat będąc kierownikiem specjalizacji trenerskiej. Kształcił w tym czasie kolejne pokolenia znakomitych trenerów osiągających dziś sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

Duże zasługi Jerzy Gołaszewski ma również dla wielkopolskiego futsalu. Był współtwórcą poznańskiej drużyny Akademii Słowa, później przeniesionej do Pniew, która należała do ścisłej krajowej czołówki, zdobywając tytuły mistrzowskie w ekstralidze futsalu. W ostatnich latach Jerzy Gołaszewski zmagał się z ciężką chorobą, której ostatecznie uległ. Miał 70 lat.

Pogrążonej w smutku rodzinie wyrazy współczucia i wsparcia składa cała środowisko piłkarskie zrzeszone w Wielkopolskim ZPN.