fot. Pogrzeb

Zmarł Marian Kempa

Ze smutkiem przyjęliśmy informację, iż w sobotę 27 lutego w wieku 88 lat zmarł Pan Marian Kempa - wieloletni piłkarz, trener oraz działacz Rawii Rawicz, wychowawca wielu piłkarskich pokoleń.

Marian Kempa urodzony w 1933 roku zaczynał sportową karierę w początku lat 50. przygodą w ówczesnym RKKS Kolejarz. Jako wyróżniający się młody piłkarz, pracownik Rawickiego Zakładu Mechanicznego i Odlewni Żeliwa w Rawiczu (obecnie Gazomet) przeszedł w połowie lat do powstałego przy tym zakładzie KS Ravia Rawicz. Był kapitanem pierwszej drużyny przez wiele lat. Zaliczył w KS Ravia największe jej sukcesy, łącznie z zdobyciem Piłkarskiego PP w 1963r. na szczeblu Okręgu Poznańskiego. Piłkarską przygodę zakończył przed połączeniem się obu RKKS Rawia Rawicz z KS Ravia Rawicz w 1970 r. w MZKS Rawicz

Przez ponad 30-lat, do 2002 r. prowadził szkolenie kilku piłkarskich pokoleń rawickiego klubu. Jego wychowankowie wywalczyli w latach 90. awans i przez kilka sezonów z powodzeniem występowali w drużynie Rawii na poziomie III –Ligi. Marian Kempa był pierwszym trenerem między innymi Dariusza Skrzypczaka. W kilku kadencjach pełnił funkcję członka Zarządu MZKS / Rawia Rawicz. Pan Marian przez kilkanaście lat wspomagał regionalne drużyny LZS w organizacji powiatowych rozgrywek.

Pogrzeb odbędzie się z piątek, 5 marca o godzinie 13:00 na Cmentarzu Parafialnym w Rawiczu.

W imieniu całej wielkopolskiej rodziny piłkarskiej Wielkopolski ZPN składa bliskim wyrazy szczerego współczucia.