fot. Pogrzeb

Zmarł Piotr Koperski

Środowisko piłkarskie ze smutkiem przyjęło informację o śmierci byłego działacza klubowego i związkowego, miłośnika piłki nożnej - Piotra Koperskiego.

Zmarły znany był przede wszystkim ze swojej rzemieślniczej profesji. Przez niemal 40 lat zajmował się produkcją wypieków prowadząc własną piekarnię i cukiernię, które stały się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w regionie. Z wielką pasją i zamiłowaniem działał również w środowisku piłkarskim. Swoje zyski z działalności gospodarczej chętnie przeznaczał na sport będąc sponsorem klubów i angażując się w zarządzanie nimi. Pełnił funkcję wiceprezesa w Lubońskim KS i TPS-ie Winogrady, gdzie w 2006 roku został prezesem klubu. W międzyczasie aktywnie działał również w strukturach związkowych. W latach 2000-2008 brał czynny udział w pracach Komisji Rewizyjnej Wielkopolskiego ZPN, początkowo jako zastępca przewodniczącego, a w kadencji 2004-2008 - jako przewodniczący Komisji.

Piotr Koperski zmarł w wieku 67 lat. Wielkopolski ZPN w imieniu całej rodziny piłkarskiej składa rodzinie wyrazy szczerego współczucia.