fot. Pogrzeb

Zmarł Stanisław Bojszczak

Wielkopolski ZPN ze smutkiem przyjął informację o śmierci Stanisława Bojszczaka, zasłużonego działacza z Ostrzeszowa.

Stanisław Bojszczak swój mariaż z tamtejszą Victorią rozpoczął od gry w zespole, którego z czasem został kapitanem. Po zakończeniu piłkarskiej przygody zaczął z powodzeniem spełniać się jako działacz. Zasłynął szczególnie jako kronikarz regionalnego sportu, przede wszystkim piłki nożnej, ale nie tylko.
 
Zasłynął szczególnie jako kronikarz regionalnego sportu, głównie futbolu, ale nie tylko. Prawie całe życie poświęcił na zbieranie materiałów o historii piłki nożnej ziemi kaliskiej. Z jego ogromnych zasobów statystycznych i historycznych korzystali historycy sportu z całej Polski m.in. Andrzej Gowarzewski czy autorzy związkowej monografii na 100-lecie - Tomasz Siwiński i Jarosław Owsiański. W latach 1991-2004 Stanisław Bojszczak był członkiem zarządu Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, w tym czasie jako współautor napisał Księgę Jubileuszową KOZPN 1976-1996.

Był odznaczony srebrnym medalem "Za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej" oraz srebrną odznaką honorową PZPN. 

Pogrzeb Stanisława Bojszczaka odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia o godzinie 12  w Ostrzeszowie. Wyrazy współczucia bliskim Wielkopolski ZPN składa w imieniu całego środowiska piłkarskiego.