fot. Pogrzeb

Zmarł Tadeusz Łuczak

Wielkopolska rodzina piłkarska z dużym smutkiem przyjęła informację o śmierci Tadeusza Łuczaka, przewodniczącego związkowego Klubu Seniora.

Tadeusz Łuczak swoje życie sportowe w całości poświęcił poznańskiej Warcie. Treningi w niej rozpoczął w wieku 13 lat, a dwa lata później trafił do pierwszego zespołu, by po kolejnych dwóch debiutować w nim w oficjalnych rozgrywkach. Na boisku reprezentował barwy "Zielonych" niemal przez całą karierę, z krótką przerwą na występy w Śląsku Wrocław, gdzie trafił w ramach służby wojskowej.

Po zakończeniu gry kilkukrotnie zostawał trenerem Warty. Prowadził ją m.in. w trakcie poprzedniego pobytu klubu na najwyższym szczeblu w latach 90. poprzedniego wieku, a po raz ostatni na trenerskiej ławce zasiadał w 2001 roku. Jego zasługi dla klubu doceniono w 2012 roku, kiedy to wybrano go "Trenerem Stulecia".

Tadeusz Łuczak był aktywnym członkiem wielkopolskiego środowiska piłkarskiego. W ostatnich latach przewodził Klubowi Seniora Wielkopolskiego ZPN. Zmarł w wieku 80 lat.

Pogrążonej w smutku rodzinie, wyrazy współczucia i wsparcia w trudnych chwilach Wielkopolski ZPN składa w imieniu całej rodziny piłkarskiej.