fot. Pogrzeb

Zmarł Tadeusz Błochowiak

Wielkopolski ZPN ze smutkiem przyjął infomację o pomniejszeniu wielkopolskiej rodziny piłkarskiej. 16 sierpnia zmarł Tadeusz Błochowiak, zasłużony działacz klubu Sparta Miejska Górka.

Tadeusz Błochowiak przez całe życie związany był ze swoją rodzinną miejscowością, gdzie w 1983 roku został prezesem Sparty. Przewodził jej nieprzerwanie niemal do końca życia, w obliczu poważnej choroby zrezygnował z pełnienia funkcji na początku obecnego roku. Przez cały ten czas działał aktywnie nie tylko w swojej lokalnej społeczności, lecz również w środowisku wielkopolskiej piłki. W Okręgowym Związku Piłki Nożnej przewodził przez dekady wydziałowi szkolenia, pełniąc jednocześnie funkcję członka zarządu i wiceprezesa w organizacji. Rolę członka zarządu sprawował również w Wielkopolskim ZPN w latach 2004-2008.

16 sierpnia Tadeusz Błochowiak przegrał walkę z poważną chorobę. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w środę, 19 sierpnia o godzinie 12:00 na cmentarzu w Miejskiej Górce. Ceremonię pogrzebową poprzedzi msza w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Mikołaja.

Pogrążonej w smutku rodzinie i społeczności klubu Sparta Miejska Górka, wyrazy współczucia i wsparcia Wielkopolski ZPN składa w imieniu całego środowiska wielkopolskiej piłki.