fot. Totolotek Puchar Polski

Zmiana harmonogramu dokończenia Totolotek Pucharu Polski

Tydzień wcześniej niż pierwotnie planowano wyłoniony zostanie zwycięzca rozgrywek wojewódzkich Totolotek Pucharu Polski za sezon 2019/20. Zmiana związana jest z ustaleniem kalendarza klubowych rozgrywek międzynarodowych, co ma bezpośredni wpływ na organizację rywalizacji krajowej.

16 zespołów pozostających w grze o trofeum ponownie pojawi się na boisku 11 lipca. W trakcie trzech kolejnych weekendów wyłonieni zostaną finaliści rozgrywek, którzy mieli się spotkać w decydującym meczu 12 sierpnia. Ostatecznie nastąpi to jednak tydzień wcześniej - 5 sierpnia.

Zmiana spowodowana jest nowymi wytycznymi Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN. Zobowiązał on wojewódzkie związki do przekazania informacji o zwycięzcach regionalnych Totolotek Pucharu Polski do dnia 10 sierpnia. Wynika to z faktu, że już 15 sierpnia rozegrana ma zostać 1/32 finału na szczeblu centralnym. Konieczność ustalenia nowych terminów powstała z uwagi na obowiązek zwolnienia wcześniej zaplanowanych dat na potrzeby rzogrywek międzynarodowych w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Tym samym dokończenie zawieszonych rozgrywek nastąpi w ciągu niespełna czterech tygodni. By ułatwić klubom przygotowanie się do dalszych spotkań w razie przechodzenia do kolejnych rund, Wielkopolski ZPN przeprowadzi w najbliższych dniach losowanie drabinki pucharowej aż do finału. Miejsce decydującego spotkania zostanie ustalone w terminie późniejszym, po wyłonieniu finalistów rozgrywek.