fot. Extranet - procedura uzyskiwanie uprawnień

Zmiana kont w systemie Extranet!

W środę 20 stycznia rozpocznie się wymiana kont administratorów klubowych. Wszystkie dotychczasowe konta zostaną wyłączone.

Zmiany wynikają z uchwały Zarządu PZPN z dnia 25 czerwca 2020 roku, zgodnie z kórą wszyscy użytkownicy klubowych aplikacji muszą złożyć nowy wniosek o nadanie uprawnień do nowego modułu klubowego (kluby24.pzpn.pl) do 31 marca 2021 roku. Wielkopolski ZPN postanowił przeprowadzić tę masową operację już w styczniu, co pozwoli uniknąć zamieszanie i problemów z dostępem do systemu w trakcie okresu transferowego i zgłaszania zawodników do rozgrywek. Dlatego też w najbliższą środę o godzinie 16:00 wszystkie dotychczas niezaktualizowane konta klubowe zostaną dezaktywowane i powstanie konieczność ponownej rejestracji.

W pierwszej kolejności wnioski o nadanie nowych uprawnień złożyć muszą Administratorzy Klubowi. Należy to zrobić poprzez portal PZPN24, a całą procedurę przedstawia instrukcja zamieszczona poniżej. Każda aplikacja zostanie zweryfikowana, a następnie w ciągu 14 dni musi zostać zatwierdzona również przez samego wnioskującego. Niedopełnienie tego obowiązku spowoduje automatyczne przedawnienie i konieczność powtórzenia całej procedury od początku.

Extranet - procedura uzyskiwanie uprawnień

Liczba Administratorów dla każdego klubu jest ograniczona, dlatego też tego typu wnioski powinny być składane przez osoby działające w możliwie jak najszerszym zakresie, odpowiedzialne za sprawy organizacyjne w całym klubie. Dla pozostałych, którzy związani są przede wszystkim z konkretną drużyną, przewidziany został poziom uprawnień Pracownika Klubu. Takie wnioski w nowym systemie będą rozpatrywane przez Administratorów Klubowych, a zatem kolejne osoby w klubie będą mogły otrzymać dostęp do Extranetu bez konieczności korespondencji ze Związkiem. Co niezwykle istotne, pracownicy klubów również będą musieli następnie zatwierdzić swoje aplikacje w ciągu 14 dni.

Szczegółowe instrukcje dotyczące uzyskiwania uprawnień, a także podręcznik użytkowania nowego modułu dostępne są poniżej jak i w zakładce Kluby - Podręcznik Extranet (klik!). W przypadku pytań prosimy o kontakt wyłącznie telefoniczny z Kajetanem Olszewski - 600 437 121 oraz Miłoszem Łondką - 797 389 589.