fot. Szkolenie Mobilnej AMO

Zmiany w funkcjonowaniu Mobilnego AMO

Mobilna Akademia Młodych Orłów nie ogranicza się tylko do szkoleń, za które trenerzy otrzymują punkty. Zakres działań w ramach projektu został znacząco poszerzony.

Do tej pory MAMO znane było jako cykl szkoleń w powiatach. Trenerom przekazywano wiedzę, a przy okazji dokonywano monitoringu uzdolnionych zawodników powołanych do udziału w pokazowych zajęciach. Już od pewnego czasu liczba tego typu zajęć została ograniczona, docelowo mają one odbywać się raz w tygodniu.

Od jesieni realizowany jest również drugi rodzaj wizyt Mobilnej AMO – wizyty edukacyjne. Polegają one na obserwacji klubowych zajęć, po czym następuje omówienie ich przebiegu z trenerami prowadzącymi. Taki układ ma przede wszystkim dostarczyć szkoleniowcom w klubach wsparcia metodyczno-coachingowego poprzez analizę mocnych stron i deficytów w jednostkach treningowych. Dopełnieniem takiej wizyt jest trening pokazowy Mobilnej AMO.

Nowością, która dopiero pojawi się w ramach projektu, będą szkolenia psychoedukacyjne dedykowane rodzicom. Ich celem będzie zwiększanie świadomości rodziców i przedstawienie sposobów wsparcia poprzez psychologię sportu. W trakcie takich zajęć omawiane będą m.in. zagadnienia psychologiczne związane ze szkoleniem czy rola rodzica jako autorytetu w procesie rozwoju dziecka jako sportowca. Szkolenia mają pomóc budowaniu właściwych relacji pomiędzy trenerami i rodzicami, a przede wszystkim zwiększać świadomość rodziców.

Kluby zainteresowane poszczególnymi zajęciami w swoich grupach proszone są o kontakt z trenerami Mobilnej Akademii Młodych Orłów w Wielkopolskce
- Jakub Wojtkowiak – jakub.wojtkowiak@pzpn.pl – 501 557 561
- Błażej Czyżewski – blazej.czyzewski@pzpn.pl – 606 369 700