fot. Wielkopolski ZPN

Zmiany w składach lig

Wielkopolski ZPN informuje o zmianach wprowadzonych w składach lig.

KLASA OKRĘGOWA

Na wspólny wniosek klubów dokonano zmiany przypisania do lig Juny-Trans Stare Oborzyska i Korony Wilkowice. W efekcie pierwszy z zespołów zagra w grupie 4, a drugi - w grupie 5.

KLASA A

W związku z wycofaniem się z rozgrywek Nałęcza Ostroróg w grupie 2 rywalizować będzie 13 drużyn.

W związku z wycofaniem się z rozgrywek Pogoni Lwówek w grupie 5 rywalizować będzie 13 drużyn.

Z udziału w rozgrywkach w sezonie 2020/21 zrezygnował mający występować w grupie 9 Sokół Świba. Na powstałe wolne miejsce z grupy 7 do grupy 9 przeniesiony został zespół Błękitnych Chruszczyny. W efekcie w grupie 7 rywalizować będzie 13 drużyn.

W przypadku kolejnych wycofań zespołów z grup 13-zespołowych Wielkopolski ZPN zastrzega możliwość dokonania do 31 lipca przesunięć pomiędzy grupami celem zachowania jednakowej ich liczebności (13/14 drużyn).

KLASA B

Do rozgrywek zgłosił się LZS Mikorzyn. Został on przypisany do grupy 8, w której występować będzie 14 zespołów.

Do rozgrywek zgłoszony został również drugi zespół Krobianki Krobia, który przypisano do grupy 10. W efekcie zagra w niej 8 zespołów.

Przypisany do grupy 6 Pluton Przeźmierowo znajduje się obecnie w trakcie procedury rejestracji podmiotu. Dopiero po niej możliwe będzie przyjęcie klubu w poczet członków Wielkopolskiego ZPN i udział drużyny w rozgrywkach. Jeśli klubowi nie uda się dopełnić formalności do czasu startu rozgrywek (15 sierpnia), wówczas w lidze tej wystąpi 12 zespołów.

W przypadku dalszych wycofań i zgłoszeń, Wielkopolski ZPN zastrzega możliwość dokonania do 31 lipca przesunięć pomiędzy grupami celem zachowania przyjętych wariantów liczebności. Grupy Klasy B mogą liczyć maksymalnie 8 bądź 14 drużyn.