Znamy uczestników barażów o CLJ

Zespoły Ostrovii Ostrów Wlkp. i Błękitnych Wronki w kategorii U-17, a także Górnika Konin oraz Warty Poznań w U-15 zmierzą się w barażach o prawo występów w Centralnej Lidze Juniorów. Zwycięzcy o miejsca na szczeblu centralnym rywalizować będą z zespołami z Kujawsko-pomorskiego​ ZPN.


Wskutek reformy rozgrywek młodzieżowych, awanse i spadki do nowo powstałych lig centralnych odbywają się co rundę. Ligi opuszczają po dwie najgorsze ekipy w każdej z grup, a stawkę uzupełniają zwycięzcy barażów pomiędzy mistrzami województw. Jako, że w Wielkopolsce mamy w obu kategoriach po dwie grupy, najlepszego w regionie również muszą wyłonić baraże.

W dodatkowych meczach, które wyłonią przedstawicieli Wielkopolski w walce o CLJ zmierzą się ze sobą drużyny z czterech klubów. W młodszej kategorii rywalizować będą Górnik Konin oraz Warta Poznań. Z kolei w juniorach młodszych U-17 zmierzą się TP Ostrovia 1909 z Błękitnymi Wronki. W wyniku losowania dokonanego przez Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN, gospodarzami pierwszych spotkań będą zwycięzcy grup nr 2, a więc Warta i Błękitni.

Zwycięzcy wojewódzkich barażów zmierzą się o prawo gry w CLJ z drużynami z Kujawsko-pomorskiego ZPN. W kategorii U-17 gospodarzem pierwszego meczu będzie nasz zespół, w przypadku U-15 jako pierwsi na własnym terenie zagrają rywale.