fot. Futsal Gostyń

„To był nasz najlepszy sezon” – podsumowanie Futsal Gostyń

Futsal Gostyń ostatecznie zajął w rozgrywkach ligowych Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi trzecie miejsce. Bilans spotkań, czyli 8 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki pokazuje, że sezon można zaliczyć do udanych. Podobnego zdania jest prezes zespołu, Dariusz Łagoda, który wskazuje pozytywne strony minionych rozgrywek, jak również pokazuje, jakie jest pole do poprawy.

FUTSAL GOSTYŃ

Fox Travel II Wielkopolska Liga Futsalu
Miejsce w tabeli: 3.
Ilość punktów: 25
Bilans spotkań: 8-1-3
Bilans bramek: 85-54

Drugi raz z rzędu kończymy rozgrywki Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi na podium” – wskazuje Dariusz Łagoda. „Uważam jednak, że był to nasz najlepszy sezon, jak do tej pory. Każdy zawodnik piłkarsko wszedł na wyższy poziom. Można też stwierdzić, że mecze w Gostyniu decydowały o miejscach na podium. Oczywiście przytrafiły nam się słabsze momenty, ale zdecydowanie więcej było tych lepszy”. Futsal Gostyń z podniesioną głową może patrzeć na tabelę i swoją grę w minionych rozgrywkach. Prezes zespołu trafnie zauważa, że mecze w Gostyniu z zespołami, które zakończyły rozgrywki na dwóch pierwszych miejscach zadecydowały o końcowym układzie tabeli. Automobile Konin wygrał w Gostyniu, podczas gdy KP Wooden Villa/Lucart Energy Września uległ. Fustal Gostyń nie przytrafiały się wpadki. Kiedy grali przeciwko Piastowi Poniec, Petro-Lawa KS Futsal Rawicz i Perfecie Złotów, to wszystkie te mecze wygrywali. Noga powinęła się w Tarnowie Podgórnym, gdzie padł remis.

Futsal Gostyń

Jakie aspekty można zaliczyć do udanych, a nad jakimi trzeba skupić się, żeby poprawić przed następnym sezonem? Z odpowiedzią przychodzi Dariusz Łagoda: „Po stronie plusów zapisujemy oczywiście pewne miejsce na „pudle”. Omijały nas kontuzje i trener mógł korzystać z szerokiego składu. Miało to przełożenie również na udział w Pucharze Polski w Futsalu, gdzie wystawiliśmy dwa składy. Rozgrywki pucharowe zakończyliśmy na etapie półfinału na szczeblu WZPN. Pierwszy raz braliśmy udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-17. Nasza młodzież zaprezentowała się bardzo dobrze podczas dwóch turniejów i zebrała cenne doświadczenie. Dobra forma juniorów dała im szansę do zaprezentowania się na poziomie seniorskim. W nowym sezonie chcielibyśmy poprawić grę w meczach wyjazdowych. O ile spotkania we własnej hali potrafimy rozstrzygać na naszą korzyść to na terenie przeciwników przytrafiają się nam słabsze momenty”.

Zestawienie meczów:

KKF Automobile Konin 3-7, 2-6
KP Wooden Villa/Lucart Energy Września 7-3, 4-8
Tarnovia Tarnowo Podgórne 6-2, 6-6
Piast Poniec 7-1, 7-6
Petro-Lawa KS Futsal Rawicz 10-2, 5-4
Perfecta Złotów 18-2, 10-6

W przyszłym sezonie mogą zostać utworzone makroregiony. W przypadku, gdy awans uzyska KKF Automobile Konin i KP Wooden Villa/Lucart Energy Września, w roli głównego faworyta do zwycięstwa w Fox Travel III Wielkopolskiej Lidze należy upatrywać Futsal Gostyń. Czy takie same wrażenie odnosi prezes Futsal Gostyń? „Docierają do nas informacje o możliwej reorganizacji poziomów ligowych. To pokazuje że futsal z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Można powiedzieć przewrotnie, iż mimo zajęcia 3 miejsca w rozgrywkach możemy zagrać w „niższej” lidze (śmiech). Jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli nam na przygotowanie się do się do nowego sezonu, to przystąpimy do rozgrywek. Czy w roli faworyta? Parkiet oczywiście zweryfikuje. Chcemy grać w każdym meczu o pełną pulę, ale wiemy że nikt „tanio skóry nie sprzeda”. Dwa razy zdobyliśmy 3. miejsce, teraz czas na krok do przodu! Oby bez kontuzji i przy pełnych trybunach! Przy tej okazji raz jeszcze gratuluję drużynie z Konina wygrania ligi oraz wszystkim pozostałym klubom dobrej, sportowej rywalizacji na parkietach” – podsumował prezes stowarzyszenia Futsal Gostyń Dariusz Łagoda.