13 drużyn w grze o Puchar Polski w futsalu

Dwa turnieje eliminacyjne wyłonią w sobotę finalistów Pucharu Polski na szczeblu województwa wielkopolskiego. O prawo gry o trofeum powalczy 13 drużyn.


​Eliminacje odbędą się w Gostyniu oraz Mosinie. W tych pierwszych faworytem będzie obrońca trofeum, KKF Konin.​ Zespół występujący w II lidze futsalu zmierzy się z niezrzeszoną drużyną Kowalski Recycling Nietążkowo, a także drużyną Phytopharmu Klęka na co dzień grającą na trawie w poznańskiej Klasie Okręgowej.

Klęczanie to nie jedyny zespół z tradycyjnej piłki 11-osobowej, który postanowił spróbować swoich sił na hali. W turnieju w Mosinie wystąpią Wiara Lecha Poznań (Liga Międzyokręgowa) i Jurand Koziegłowy (Klasa A). Obie drużyny trafiły do jedynej 4-zespołowej grupy eliminacyjnej a ich rywalami będą ENEA Logistyka Poznań oraz II-ligowy M40 Poznań.

W obu turniejach po rywalizacji grupowej nastąpi decydujący mecz pomiędzy drużynami z pierwszych miejsc. Ich zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału Pucharu Polski, którego miejsce i termin zostanie ustalony w porozumieniu z uczestnikami.

​Podział na grupy w turniejach półfinałowych Pucharu Polski w futsalu na szczeblu województwa

​Turniej w Gostyniu

Grupa A
1. Berg Solutions Gostyń
2. DH-Trans Śmigiel
3. Błękitni Helenów

Grupa B
1. KKF Konin
2. Kowalski Recycling Nietążkowo
3. Phytopharm Klęka

 

Turniej w Mosinie

 

Grupa A
1. Grupa CRB Mrówka Futsal Team Mosina
2. Futsal Piła
3. Kolegium Sędziów Poznań

Grupa B
1. M40 Poznań
2. Wiara Lecha Poznań
3. ENEA Logistyka Poznań
4. Jurand Koziegłowy