fot. W. Szmagaj, KS Futsal Piła

Akademicy sprawdzą Ekstraklasę, trudny rywal pilan

Siódma kolejka Statscore Futsal Ekstraklasy i piąta I ligi – tak gramy w nadchodzący weekend. Najtrudniejsze zadanie czeka KS Futsal Piła, bowiem na ich teren zawita niepokonany We-Met Kamienica Królewska.

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

W miniony weekend zarówno GI Malepszy Futsal Leszno jak i Red Dragons odniosły pierwsze zwycięstwa w sezonie, dzięki czemu przełamały się po 5 meczach bez zdobytego kompletu punktów. Na początek weekendu z Ekstraklasą Red Dragons podejmuje u siebie dobrze radzący sobie w obecnym sezonie stołeczny zespół AZS UW Wilanów. W niedzielę kolejny akademicki zespół, AZS UG Gdańsk ugości ekipę z Leszna. Wydaje się, że obie nasze ekipy są minimalnym faworytem spotkań, jednak na każde zwycięstwo trzeba ciężko zapracować.
Red Dragons Pniewy – AZS UW Wilanów (sobota, godzina 16:00)
AZS UG Gdańsk – GI Malepszy Futsal Leszno (niedziela, godzina 18:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

W sobotę w Zgierzu o kolejne punkty powalczy Grinbud KS Gniezno. I choć obie ekipy nie weszły w sezon najlepiej, to liczymy, że gnieźnianie podbudują się zwycięstwem z faworyzowanym zespołem, który w minionym sezonie był na ligowym podium. W niedzielę oba mecze odbędą się w Wielkopolsce. Trudniejsze zadanie przed ekipą z Piły, która podejmuje niepokonany We-Met. Do Mosiny przyjedzie Dragon Bojano. Oba zespoły niezwykle potrzebują ligowych punktów, żeby zagościć w górnych rejonach tabeli.  
FC10 Zgierz – Grinbud KS Gniezno (sobota, godzina 17:00)
KS Futsal Piła – We-Met Futsal Club Kamienica Królewska (niedziela, godzina 15:00)
amRack CRB Mrówka Mosina – LZS Dragon Bojano (niedziela, godzina 16:00)