fot. Petro-Lawa KS Futsal Rawicz

Atak na pozycję lidera

Przed nami ostatnie granie przed świętami. W przypadku AZS-u UAM Poznań czy Futsal Gostyń będą to mecze o awans na fotel lidera kolejno Ekstraligi Kobiet i II Ligi Makroregionalnej.

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)
Dokończenie rundy jesiennej nastąpi w Białymstoku, gdzie poznanianki będą chciały zrehabilitować się za ostatni remis w starciu z AZS-em UG. Zwycięstwo nad Heliosem zapewni podopiecznym Wojciecha Weissa przezimować na fotelu lidera.

Helios Białystok – AZS UAM Poznań (sobota, godzina 17:00)

II WIELKOPOLSKA LIGA KOBIET
Jedyną ekipę z Dolnego Śląska sprawdzi tym razem lider – AZS UAM Poznań 2. W drugim spotkaniu 4. Kolejki w Starych Oborzyskach zmierzą się zespoły z 3 punktami na koncie: Juna-Trans podejmie Jarotę.

Chrobry Głogów – AZS UAM Poznań 2 (sobota, godzina 15:15)
Juna-Trans Stare Oborzyska – Jarota Jarocin (niedziela, godzina 18:30)

PUCHAR POLSKI KOBIET
Zwyciężczynie Wielkopolskiego Pucharu Polski zaczynają przygodę z Pucharem na szczeblu centralnym. Pierwszym przeciwnikiem Ostrovii jest LFA Szczecin (zwycięzca Zachodnio-Pomorskiego ZPN).

LFA Szczecin – Ostrovia Ostrów Wielkopolski (sobota, godzina 19:30)

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA I)
Bardzo ciekawy mecz odbędzie się w Świeciu. Starcie dwóch drużyn, które mają na koncie po 9 punktów i tracą do liderującego Beniaminka Starogard Gdański jedno oczko. Zwycięzca spędzi święta na pierwszej pozycji.

Futsal Świecie – Futsal Gostyń (sobota, godzina 16:00)

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA
W tygodniu odbył się jeden mecz tej kolejki. Tarnovia pokonała u siebie drugi garnitur Red Dragons 7-6. Oba pozostałe mecze tej kolejki odbędą się w niedzielę. W Rawiczu o pierwsze punkty powalczy Petro-Lawa. Jej przeciwnikiem ekipa Futsal Poznań pozostająca na podium rozgrywek. W drugim spotkaniu Futsal Leszno-Piast Poniec podejmuje u siebie Futsal Oborniki. Ekipa gospodarzy w przypadku zwycięstwa może wskoczyć na fotel lidera rozgrywek.

Petro-Lawa KS Futsal Rawicz – Futsal Poznań (niedziela, godzina 15:00)
Futsal Leszno-Piast Poniec – Futsal Oborniki (niedziela, godzina 17:00)