fot. KP Wooden Villa Września - LSSS Team Lębork

Bez niespodzianek w Pucharze

Pierwszy futsalowy weekend 2022 roku za nami. Weekend, który stał pod znakiem rozgrywek regionalnych i Pucharu Polski. Niestety wiele z naszych męskich zespołów pożegnało się z rozgrywkami.

II WIELKOPOLSKA LIGA KOBIET
Zwycięstwo Juny-Trans w Gostyniu spowodowało, że ten zespół przesunął się w tabeli na pierwszą pozycję z przewagą dwóch punktów nad Chrobrym Głogów. Ekipa z Dolnego Śląska zremisowała w ten weekend w Jarocinie z Jarotą.

Kania Gostyń – Juna-Trans Stare Oborzyska 1-18
Jarota Jarocin – Chrobry Głogów 2-2

PUCHAR POLSKI KOBIET (1/16 FINAŁU)
Pewne zwycięstwo faworytek i obrończyń tytułu. Trener Wojciech Weiss dał w tym spotkaniu szanse gry młodszym zawodniczkom, które nie zawiodły.

AZS UAM Poznań – WSG/Sportis KKP Bydgoszcz 13-2

PUCHAR POLSKI MĘŻCZYZN (1/32 FINAŁU)
Po cichu liczyliśmy na jakąś pozytywną niespodziankę z udziałem naszych drużyn w Pucharze Polski, ale takie nie nastąpiły. Awans do kolejnej 1/16 wywalczyły KS Futsal Piła i GI Malepszy Futsal, a szanse na to ma jeszcze Red Dragons Pniewy, którego mecz został przełożony na późniejszy termin. Zarówno Automobile Konin, Calcio Wągrowiec jak i KP Wooden Villa Września przegrały swoje mecze z zespołami Statscore Futsal Ekstraklasy i pożegnały się z rozgrywkami. W meczu dwóch drużyn I Ligi Grinbud KS Gniezno przegrał w Toruniu z TAF-em.

amRack CRB Mrówka Mosina – KS Futsal Piła 5-6
KKF Automobile Konin – FC Toruń 3-5
Calcio Wągrowiec – AZS UG Gdańsk 5-6
TAF Toruń – Grinbud KS Gniezno 6-3
KP Wooden Villa Września – LSSS Team Lębork 0-5
Futsal Szczecin – GI Malepszy Futsal Leszno 4-9

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA
W hitowym starciu tej kolejki Drużyna Wiary Lecha pewnie wygrała 7-2 umacniając się na pozycji lidera Maro III Wielkopolskiej Ligi. Podziałem punktów zakończył się mecz drużyn środka ligowej tabeli. Petro-Lawa KS Futsal Rawicz przez długi fragment meczu prowadził, ale oborniczanie wyszarpali remis. W Poznaniu miejscowy Futsal pokonał 3-0 Tarnovię.

Drużyna Wiary Lecha Poznań – Futsal Leszno-Piast Poniec 7-2
Futsal Oborniki – Petro-Lawa KS Futsal Rawicz 1-1
Futsal Poznań – Tarnovia Tarnowo Podgórne 3-0