fot. D. Nowak, leszczynskisport.pl

Bez weekendowej porażki

6 meczów i ani jednej porażki wielkopolskiej drużyny w rozgrywkach centralnych. Taki weekend chcemy oglądać jak najczęściej. Szczególnie cieszą wyniki w I lidze, gdzie osiągnęliśmy komplet zwycięstw. W najważniejszym meczu weekendu Drużyna Wiary Lecha Poznań remisuje w Połczynia Zdrój, a kwestia awansu rozstrzygnie się w Poznaniu.

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Red Dragons wyszarpał remis w starciu z AZS-em UW Wilanów, dzięki czemu pniewianie pozostali na 9. miejscu w tabeli. W Lesznie bez większych problemów GI Malepszy pokonał ostatni w tabeli zespół AZS-u UG Gdańsk awansując na piątą lokatę.

AZS UW Wilanów  – Red Dragons Pniewy 3-3
GI Malepszy Futsal Leszno  – AZS UG Gdańsk 8-0

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

3 mecze – 3 zwycięstwa. Taki bilans zanotowały wielkopolskie ekipy w rozgrywkach I Ligi. W Toruniu amRack CRB Mrówka Mosina wygrał pewnie 6-1, awansując na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Bardzo mocny krok w kierunku utrzymania poczynił w Gnieźnie Grinbud KS pokonując Dynamika Toruń 4-0. W Zgierzu nie było niespodzianki. KS Futsal Piła pokonał FC10 i aktualnie znajduje się na piątym miejscu w tabeli. Do końca rozgrywek pozostały już tylko dwie kolejki.

TAF Toruń – amRack CRB Mrówka Mosina 1-6
Grinbud KS Gniezno  – Dynamik Toruń 4-0
FC10 Zgierz – KS Futsal Piła 2-4

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA (BARAŻE O AWANS)

Remisem 6-6 zakończył się pierwszy mecz w walce o awans do II Ligi Makroregionalnej. Drużyna Wiary Lecha w Połczynie Zdrój zremisowała, dzięki czemu w rewanżu sprawa awansu jest otwarta. W najbliższą niedzielę w Poznaniu rozstrzygnie się, która z drużyn awansuje klasę rozgrywkową wyżej.  

Pogoń Połczyn Zdrój – Drużyna Wiary Lecha Poznań 6-6