fot. S. Hajduk, gostynska.pl, Futsal Gostyń - Automobile Konin

Bezcenne zwycięstwo pilan

KS Futsal Piła i KP Wooden Września wygrywały swoje domowe spotkania na szczeblu centralnym. W derbach w Gostyniu lepsze Automobile Konin. Z kolei zwycięstwo Petro-Lawy KS Futsal Rawicz spowodowało, że rawiczanie włączyli się poważnie do walki o podium Maro III Wielkopolskiej Ligi. Poniżej podsumowanie weekendu. 

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Niespodzianki nie było. Grinbud KS Gniezno przegrał u siebie z Widzewem, który pewnie od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy ku Statscore Futsal Ekstraklasie. Z kolei w Pile KS Futsal pokonał Dynamik Toruń, dzięki czemu ekipa z Wielkopolski przesunęła się w tabeli na 4. Pozycję, zgłaszając akces do walki nawet o miejsce barażowe (4 punkty straty do We-Metu Kamienica Królewska).

Grinbud KS Gniezno  – Widzew Łódź 2-8
KS Futsal Piła  – Dynamik Toruń 3-2

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA I)

Zwycięstwo pewnie odniósł KP Wooden Villa Września, który pokonał ostatnią w tabeli drużynę AZS UMK Toruń. W meczu derbowym osłabiony kadrowo Futsal Gostyń ostatecznie uległ Automobile Konin. Koninianie mają punkt straty do drugiego w tabeli Beniaminka Starogard Gdańsku.

KP Wooden Villa Września  – AZS UMK Toruń 8-4
Futsal Gostyń – KKF Automobile Konin 5-6

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA

W ten weekend odbył się tylko zaległy mecz 3. Kolejki. W nim Petro-Lawa pokonała u siebie Tarnovię 11-6. Zwycięstwo spowodowało, że ekipa z Rawicza przeskoczyła w tabeli na czwartą pozycję, powodując, że drużyny z miejsca 3-7 dzielą tylko dwa punkty.

Petro-Lawa KS Futsal Rawicz  – Tarnovia Tarnowo Podgórne 11-6