Calcio Wągrowiec z Pucharem

To była świetna reklama wielkopolskiego futsalu! W środę, 1 grudnia w Hali Sportowo – Widowiskowej w Kościanie odbył się Finał Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Ostatecznie to Calcio Wągrowiec pokonał Lajszner Team Kościan 6-5 i zgarnął trofeum.

Oba zespoły bez większych problemów przeszły turnieje eliminacyjne, w meczach półfinałowych pokonywały swoich przeciwników po 6-2 (Lajszner Team okazał się lepszy od Piasta Poniec, podczas gdy Calcio wyeliminowało Drużynę Wiary Lecha Poznań). Finał miał być starciem najlepszych z najlepszych i tak faktycznie było.

Calcio Wągrowiec

Przed meczem przedstawiciele obu zespołów zgodnie powtarzali, że jest to dla nich najważniejszy mecz sezonu, finał jest swoistą wisienką na torcie ich dotychczasowej drogi w tegorocznej edycji, a kluby zapowiadały ciekawe widowisko. I takie faktycznie było.

Spotkanie lepiej zaczęło się dla Calcio Wągrowiec. Już w 4 minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Radosław Modlibowski. To tylko podrażniło gospodarzy tego pojedynku, bowiem w kolejnych minutach to oni przeważali na parkiecie. Efektem tego były bramki kolejno: Tomasza Olejnika, Marcina Napierały i Patryka Walkowiaka i Lajszner Team prowadził 3-1. Przed przerwą obie ekipy zdobyły jeszcze po jednym trafieniu i do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 4-2.

Po zmianie stron dość szybko bramkę kontaktową zdobył Modlibowski. W 31 minucie na dwubramkowe prowadzenie ponownie wyszli gospodarze. Jednak końcówka spotkania należała do Calcio. Rafał Leśniewski i dwukrotnie Jakub Ślosarczyk wpisywali się na listę strzelców i pomimo grze z wycofanym bramkarzem Lajszner Teamu i kilku dogodnych sytuacji nie udało się doprowadzić choćby do remisu.

Lajszner Team Kościan

Calcio Wągrowiec odebrało z rąk prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, Pawła Wojtali, puchar za zwycięstwo w rozgrywkach Pucharu Polski. Zwycięzcy otrzymali także nagrodę finansową ufundowaną przez partnera tytularnego, firmę MARO. Calcio będzie reprezentowało nasze województwo w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Ich rywalem w pierwszej rundzie będzie Beniaminek Starogard Gdański.

Lajszner Team Kościan – Calcio Wągrowiec 5-6 (4-2)
Olejnik 8’, Napierała 12’, Walkowiak 13’, Łakomy 19’, Józefiak 30’ – Modlibowski 4’, 23’, Leśniewski 17’, 31’,  Ślosarczyk 35’, 38’