fot. Garbatowski Paparazzo, Drużyna Wiary Lecha - Pogoń Połczyn Zdrój

Cel osiągnięty – Drużyna Wiary Lecha w II Lidze

Drużyna Wiary Lecha Poznań wywalczyła awans z Maro III Wielkopolskiej Ligi do II Ligi Makroregionalnej. W pozostałych meczach tego weekendu dobre wyniki drużyn ze Statscore Futsal Ekstraklasy a także przedostatnia seria gier w I Liga, która szczególnie interesuje jeszcze Grinbud KS Gniezno

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Remisem zakończył się chyba najciekawszy mecz tej serii Statscore Futsal Ekstraklasy. Stawką meczu był poważny krok w kierunku piątego miejsca w lidze, a po remisie bliżej celu GI Malepszy Futsal Leszno, którzy utrzymują punkt przewagi nad torunianami. W Pniewach Red Dragons przełamał się po serii pięciu meczów bez zwycięstwa i pewnie pokonał Team Lębork awansując na siódme miejsce w ligowej tabeli.

FC Toruń – GI Malepszy Futsal Leszno 3-3
Red Dragons Pniewy – Team Lębork 7-3

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Przedostatnia seria gier nie ma większych wpływów na końcowe rozstrzygnięcia dla naszych drużyn. W Mosinie lepsi gospodarze, dzięki czemu najprawdopodobniej amRack zakończy rozgrywki na trzecim miejscu. Futbalo lepsze od Grinbudu KS Gniezno. Gnieźnianie znajdują się na 9. Pozycji w tabeli i mogą być jeszcze wyprzedzeni przez TAF Toruń. KS Futsal Piła podzielił się punktami z Podkową Teqball Podkowa Leśna. Pilanie utrzymali się na piątym miejscu w ligowej tabeli.

amRack CRB Mrówka Mosina – FC10 Zgierz 5-4
Futbalo Białystok – Grinbud KS Gniezno 6-1
KS Futsal Piła – Podkowa Teqball Podkowa Leśna 3-3

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA (BARAŻE O AWANS)

Po zeszłotygodniowym remisie, Drużyna Wiary Lecha w Poznaniu mierzyła się z Pogonią Połczyn Zdrój o awans do II Ligi Makroregionalnej. I swój cel osiągnęła. Zwycięstwo 4-1 pozwoliło dołączyć do 8-zespołowej ligi, w której udział biorą również KP Wooden Villa Września, Automobile Konin i Futsal Gostyń.

Drużyna Wiary Lecha Poznań  – Pogoń Połczyn Zdrój 4-1