fot. zlotowskie.pl

„Chcieliśmy wystąpić i plan został wykonany” – podsumowanie sezonu Perfecty Złotów

Rozpoczynamy cykl podsumowań sezonu 2020/21 Wielkopolskiego Futsalu. Na tapetę weźmiemy wszystkie zespoły, które występowały w minionych rozgrywkach kobiecych a także męskich na szczeblu Statscore Futsal Ekstraklasy, I ligi a także Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi. Zaczniemy od rozgrywek wojewódzkich, a na początek sprawdzimy, co działo się w ekipie Perfecty Złotów. O krótkie podsumowanie pokusił się prezes klubu, Karol Wrzalik.

Perfecta Złotów wróciła do rozgrywek futsalowych po 3 latach przerwy. Patrząc całościowo nie udało się zdobyć choćby punktu w 12 meczach. Prezes klubu nie ukrywa, że patrząc całościowo nie to było najistotniejsze. „Sezon uważam za bardzo udany. Chcieliśmy po dość długiej przerwie wystąpić w II lidze i plan został wykonany. Rozegraliśmy wszystkie mecze, poświęciliśmy dużo czasu na wyjazd. Wynik nie był istotny. Najważniejsze było zdrowie wszystkich biorących udział w rozgrywkach” – mówił prezes, Karol Wrzalik. Na początku złotowianie trafili na dwa trudne spotkania, z późniejszym zwycięzcą trzecim zespołem ligi (Futsal Gostyń) i zwycięzcą (Automobile Konin). W spotkaniu z ekipą z Konina Perfecta przegrała aż 1-28 grając w mocno osłabionym składzie.

 

PERFECTA ZŁOTÓW

Fox Travel II Wielkopolska Liga Futsalu

Miejsce w tabeli: 7.

Ilość punktów: 0

Bilans spotkań: 0-0-12

Bilans bramek: 48-12zlotowskie.pl

Z biegiem czasu Perfecta potrafiła postraszyć wyżej notowanych rywali. Do zdobycia punktu brakowało naprawdę niewiele. Złotowianie w trzech z dwunastu meczach przegrali jedną bramką, a szczególnie szczęścia brakowało w meczach z Tarnovią Tarnowo Podgórne, kiedy to dwukrotnie brakowało jednego trafienia do zdobycia choćby punktu. Poniżej całościowe zestawienie spotkań. Pierwszy z wyników jest domowy, drugi wyjazdowy Perfecty.

Zestawienie meczów:

KKF Automobile Konin 5-7, 1-28

KP Wooden Villa/Lucart Energy Września 4-9, 3-7

Futsal Gostyń 6-10, 2-18

Tarnovia Tarnowo Podgórne 4-5, 8-9

Piast Poniec 3-5, 3-8

Petro-Lawa KS Futsal Rawicz 6-7, 3-9

 

Na koniec, prezes klubu zapytany został o kwestię wystąpienia w kolejnym sezonie w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Futsalu. Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dużo zależy od kwestii, która do końca jeszcze nie jest ustalona, czyli do makroregionów. W największym skrócie - po sezonie 2020/21 przedstawiciele wszystkich 16 województw spotkali się i ustalili, że od następnych rozgrywek wojewódzkie ligi będą czwartym poziomem rozgrywek (miałaby to być w naszym przypadku III Wielkopolska Liga Futsalu), a pomiędzy I ligą a wojewódzkimi rozgrywkami miałyby pojawić się ligi makroregionalne (wielkopolska połączyłaby się z województwami: kujawsko – pomorskim, zachodnio – pomorskim i pomorskim). Jeszcze do końca temat nie jest ustalony, ale ewentualnie takie rozwiązanie wiązałoby się z możliwymi problemami ekipy ze Złotowa, żeby wystąpić w następnym sezonie w rozgrywkach III Wielkopolskiej Ligi Futsalu: „Czy weźmiemy udział w rozgrywkach zobaczymy, bo jestem rozczarowany, że tak późno się dowiadujemy o ewentualnym powstaniu lig makroregionalnych. Środki, które otrzymaliśmy, były z założenia przyznane na II ligę, a nie na III.” – podsumował Karol Wrzalik, prezes Perfecty Złotów.