fot. Bartosz Barański

Coraz więcej grania

W coraz liczniejszym gronie spotykamy się na futsalowych parkietach. Co czeka nas od soboty do niedzieli? 

FUTSAL EKSTRAKLASA

Oba mecze z udziałem naszych drużyn zostaną rozegrane w sobotę o godzinie 16:00. W Pniewach na zwycięską ścieżkę będą chcieli wrócić Red Dragons Pniewy. Na drodze pniewnian stanie ostatni w tabeli AZS UW Darkomp Wilanów. Z kolei podróż do Chorzowa czeka GI Malepszy. Rywalem leszczynian podbudowany ostatnimi zwycięstwami Clearex. 

Red Dragons Pniewy – AZS UW Darkomp Wilanów (sobota, godzina 16:00)
Clearex Chorzów – GI Malepszy Arth Soft Leszno (sobota, godzina 16:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Pierwszych punktów w sezonie Mrówka Orlik Mosina będzie szukała w Lęborku. Gospodarze też niezbyt dobrze weszli w sezon i są w dolnej części ligowej tabeli. Z sąsiadem z tabeli zagra Grinbud KS Gniezno. Po dobrym początku, gnieźnianie wpadli w mały dołek, z którego będą chcieli wyjść w Toruniu. U siebie zagra jedynie KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła. Na drodze drużyny w Piły stanie Bonito Helios Białystok. 

LSSS Team Lębork  – Mrówka Orlik Mosina (niedziela, godzina 15:30)
TAF Toruń  – Grinbud KS Gniezno (niedziela, godzina 16:30)
KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła  – Bonito Helios Białystok (niedziela, godzina 18:00)

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA II)

W tygodniu dowiedzieliśmy się, że z rozgrywek wycofał się zespół Beniaminka 03 Starogard Gdański, przez co w siedmio-zespołowym gronie rozgrywają ligę ekipy w II Lidze Makroregionalnej. Dla drużyny z Wrześni to pierwszy mecz w sezonie. Ich przeciwnikiem będzie beniaminek z Chełmży. Z kolei po ostatniej porażce w Koninie, trzy punkty będzie chciała zdobyć Wiara Lecha Poznań. Zawodnicy z Poznania podejmą u siebie AZS UMK Toruń.  

KP Wooden Villa Września  – CHFT JS Power-Pol Chełmża (sobota, godzina 20:00)
Wiara Lecha Poznań – AZS UMK Toruń (niedziela, godzina 12:00)