Cztery zespoły zagrają o kobiecy puchar

​W sobotę na Morasko cztery kobiece ekipy zagrają o Puchar Polski w futsalu na szczeblu Wielkopolskiego ZPN. Zwycięzca awansuje do zmagań szczebla centralnego.

Po raz ostatni kobiety o puchar na hali rywalizowały w 2010 roku. Wówczas najlepszy okazał się przedstawiciel naszego regionu - Medyk Konin. Wiemy już na pewno, że pucharu nasz najbardziej utytułowany klub nie obroni, nie zgłosił się bowiem do rozgrywek koncentrując na występach na pełnowymiarowych boiskach. Chęć rywalizacji wyraziły cztery kluby - LZS Juna-Trans Stare Oborzyska i Grom Czacz, które występują w III lidze, a także Amicus Mórka i United Ducks. Pretendenci do zdobycia pucharu zmierzą się w sobotę na Morasku. Zwycięzca wyłoniony zostanie po rozegraniu sześciu meczów w systemie każdy z każdym. Początek turnieju pucharowego o godzinie 11:30. Zwycięzcę poznamy po trzech godzinach boiskowej walki. 

Po zakończeniu rozgrywek pucharowych, o godzinie 16 w tej samej hali rozegrany zostanie mecz Ekstraligi Futsalu Kobiet, w którym AZS UAM Poznań podejmie AZS AWF Warszawa.