fot. wrzesnia.info.pl

Długi weekend na futsalowo

Wracamy po przerwie świątecznej do gry. I od razu na start długi weekend, w którym rozegrane zostaną przede wszystkim mecze 1/32 finału Pucharu Polski Mężczyzn. Pełno w nim wielkopolskich akcentów. Poza tym wracają rozgrywki regionalne (II Liga Kobiet i III Liga Mężczyzn), a honoru kobiet na szczeblu centralnym bronić będzie AZS UAM Poznań.

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)
Poznanianki wróciły przed świętami na fotel lidera po zwycięstwie w Białymstoku i od razu w Nowym Roku z tym samym przeciwnikiem zagrają we własnej hali. AZS UAM jest wyraźnym faworytem tego meczu.

AZS UAM Poznań – Helios Białystok (niedziela, godzina 17:00)

II WIELKOPOLSKA LIGA KOBIET
W Gostyniu faworytkami będą zawodniczki Juna-Trans. Kania nie zdobyła jeszcze punktu w rozgrywkach, podczas gdy ekipa ze Starych Oborzysk ma ich na koncie 6 (podobnie jak Chrobry i AZS UAM 2). W drugim meczu Jarota będzie chciała urwać punkty liderkom, zespołowi Chrobremu.

Kania Gostyń – Juna-Trans Stare Oborzyska (sobota, godzina 17:30)
Jarota Jarocin – Chrobry Głogów (sobota, godzina 20:00)

PUCHAR POLSKI KOBIET (1/16 FINAŁU)
Do gry przystępują obrończynie tytułu. AZS UAM Poznań zmierzy się u siebie z ekipą z Bydgoszczy, będąc oczywiście zdecydowanym faworytem starcia.

AZS UAM Poznań – WSG/Sportis KKP Bydgoszcz (czwartek, godzina 12:00)

PUCHAR POLSKI MĘŻCZYZN (1/32 FINAŁU)
Do gry w Pucharze Polski Mężczyzn przystępuje już komplet zespołów ze szczebla centralnego. Obrońca tytułu Red Dragons Pniewy rozegra swój mecz w późniejszym terminie. Na początek dojdzie do wielkopolskich derbów. W Mosinie zmierzą się zespoły z I Ligi (amRack z KS Futsal Piła). Automobile Konin czeka trudny mecz z jednym z czołowych zespołów Statscore Futsal Ekstraklasy, FC Toruń. Zwycięzca Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN (Calcio Wągrowiec) kontynuuje swoją przygodę pucharową, ale na ich drodze trudny przeciwnik, również z Ekstraklasy (AZS UG Gdańsk). W ostatnim meczu czwartkowym pojedynek dwóch I-ligowców. Liczymy, że Grinbud KS Gniezno wróci z Torunia z tarczą. Dokończenie pucharowych zmagań nastąpi w sobotę i niedzielę. Wówczas KP Wooden Villa Września podejmie zeszłorocznego półfinalistę i ekstraklasowe Team Lębork. W niedzielę GI Malepszy Futsal Leszno uda się do Szczecina na mecz z I-ligowym Futsal.

amRack CRB Mrówka MosinaKS Futsal Piła (czwartek, godzina 12:00)
KKF Automobile Konin – FC Toruń (czwartek, godzina 17:00)
Calcio Wągrowiec – AZS UG Gdańsk (czwartek, godzina 18:00)
TAF Toruń – Grinbud KS Gniezno (czwartek, godzina 18:00)
KP Wooden Villa Września – LSSS Team Lębork (sobota, godzina 19:00)
Futsal Szczecin – GI Malepszy Futsal Leszno (niedziela, godzina 15:00)

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA
W sobotę i niedzielę dojdzie do kolejnej serii gier Maro III Wielkopolskiej Ligi. Na początek hit – lider kontra wicelider. W Poznaniu Drużyna Wiary Lecha podejmie Futsal Leszno-Piast Poniec. W pozostałych meczach emocji z pewnością nie zabraknie. W Obornikach Futsal zagra z Petro-Lawa KS Futsal Rawicz a w Poznani Futsal podejmie Tarnovię.

Drużyna Wiary Lecha Poznań – Futsal Leszno-Piast Poniec (sobota, godzina 18:00)
Futsal Oborniki – Petro-Lawa KS Futsal Rawicz (niedziela, godzina 12:30)
Futsal PoznańTarnovia Tarnowo Podgórne (niedziela, godzina 14:00)