fot. P. Tylman, KKF Automobile Konin - KP Wooden Villa Września

Derby dla gospodarzy

Bez większych niespodzianek przebiegały mecze weekendowe z udziałem naszych drużyn futsalowych. Po wyrównanych starciach ostatecznie bez punktu pozostały Grinbud KS Gniezno czy Futsal Gostyń w starciach z czołowymi zespołami swoich lig. Ciekawie było w Maro III Wielkopolskiej Lidze, gdzie doszło do przetasować w tabeli na miejscach 4-7.

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)
Pewne zwycięstwo w Warszawie odniosły zawodniczki AZS-u UAM Poznań. 3 punkty pozwoliły pozostać na fotelu lidera, choć za plecami czyhają Unifreeze Górzno i AZS UG Gdańsk.

AZS AWF Warszawa – AZS UAM Poznań 2-7

II WIELKOPOLSKA LIGA KOBIET
Pauzę w tej kolejce Juna-Trans Stare Oborzyska wykorzystały zespoły Chrobrego Głogów i AZS-u UAM Poznań 2. Zwycięstwo Chrobrego nie przyszło jednak łatwo. Mocno postawił się zespół Kanii Gostyń, który wciąż czeka na pierwsze punkty. Z kolei poznanianki pokonały 6-3 Jarotę Jarocin na ich terenie.

Kania Gostyń – Chrobry Głogów 2-3
Jarota Jarocin – AZS UAM Poznań 2 3-6

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Dzielnie w Kamienicy Królewskiej radził sobie Grinbud KS Gniezno, jednak ostatecznie nie udało się zdobyć choćby punktu w starciu z wiceliderem. Dużo emocji doświadczyliśmy także w Mosinie. Derby ostatecznie dla gospodarzy amRack CRB Mrówki, jednak ekipa z Piły była równorzędnym rywalem dla aktualnie trzeciej drużyny I Ligi grupy północnej.

We-Met Futsal Kamienica Królewska – Grinbud KS Gniezno 7-3
amRack CRB Mrówka Mosina – KS Futsal Piła 6-5

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA I)

Futsal Gostyń nie poradził sobie z liderem, Futsal Świecie. Nie udał się zatem rewanż za grudniową porażkę. Porażka gostynian sprawiła, że wylądowali na 4. Miejscu w tabeli. Wyprzedził ich zespół KKF Automobile Konin, który w wielkopolskim starciu pokonał KP Wooden Villa Września 8-4. Koninianie wracają do gry może i o awans o klasę rozgrywkową wyżej.

Futsal Gostyń – Futsal Świecie 4-6
KKF Automobile Konin – KP Wooden Villa Września 8-4

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA
To były ostatnie mecze pierwszej rundy Maro III Wielkopolskiej Ligi. W Pniewach Red Dragons 2 pokonał Futsal Poznań 4-2. W Rawiczu niespodzianki nie było. Gospodarze ulegli liderowi, Drużynie Wiary Lecha 2-6. Tarnovia pokonała u siebie Futsal Oborniki, dzięki czemu przesunęła się w tabeli z ostatniego na 4. miejsce. W tej kolejce pauzował zespół Futsal Leszno/Piasta Poniec.

Red Dragons Pniewy 2 – Futsal Poznań 4-2
Petro-Lawa KS Futsal Rawicz – Drużyna Wiary Lecha Poznań 2-6
Tarnovia Tarnowo Podgórne – Futsal Oborniki 6-3