fot. B. Barański, Red Dragons Pniewy

Derby dla Piły

Rozkręcamy się na dobre. Do gry po Statscore Futsal Ekstraklasie wróciła I liga. Jedynym zadowolonym klubem po zakończonym właśnie weekendzie jest KS Futsal Piła. Pozostałe drużyny przegrywały swoje mecze.

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Minimalnymi porażkami zakończyły się mecze naszych drużyn w miniony weekend. W Pniewach Red Dragons toczył wyrównany bój z faworyzowanym Piastem Gliwice. Ostatecznie po bramce w ostatniej minucie to goście cieszyli się ze zdobycia kompletu punktów. Nieudanie zakończyła się też wizyta w Opolu dla GI Malepszy Futsal Leszno. Dreman ostatecznie wygrał po bramkach Luteckiego i Viniciusa.
Sytuacja w tabeli obu wielkopolskich ekip nie jest zbyt optymistyczna. Zarówno Red Dragons jak i GI Malepszy mają na koncie po 1 punkt, zdobyty de facto w bezpośredniej rywalizacji.

Red Dragons Pniewy  – Piast Gliwice 1-2
Dreman Komprachcice Opole – GI Malepszy Futsal Leszno 2-0

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Zimny prysznic na początek w Gnieźnie. Grinbud KS Gniezno we własnej hali przegrał z We-Met Futsal Club Kamienicą Królewską 2-5. Z kolei w pierwszych derbach naszego województwa w I lidze KS Futsal Piła rozstrzelał się u siebie i pewnie pokonał amRack CRB Mrówkę Mosina zostając pierwszym liderem rozgrywek.

Grinbud KS Gniezno – We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 2-5
KS Futsal Piła – amRack CRB Mrówka Mosina 7-1