fot. Futsal Piła

Derby o sześć punktów

W najbliższy weekend Statscore Futsal Ekstraklasa ma wolne. Niemniej swój zaległy mecz rozegra Red Dragons Pniewy. Pełne kolejki czekają nas w I lidze i Fox Travel II. W Pile o „sześć punktów” KS Futsal zagra z Grinbud KS Gniezno. Swoje pierwsze mecze rozegrają także cztery drużyny w II lidze.  

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Red Dragons Pniewy odrabia zaległości. Ekipa z Pniew w sobotę zagra w Lubawie przeciwko Constractowi zaległy mecz z 7. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy. Zadanie niezwykle trudne, bowiem Constract to jeden z głównych kandydatów do zdobycia medalu. Drugi ekstraklasowy zespół – GI Malepszy Futsal Leszno nie gra w ten weekend.

Constract Lubawa – Red Dragons Pniewy (sobota, godzina 16:00)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Trudne zadanie stoi przed KS Futsal Oborniki. Oborniczanie jadą do Gdańska na mecz z jednym z faworytów do zajęcia czołowego miejsca w lidze. Zadanie tym bardziej trudne, bo podopieczni Mikołaja Wicbergera od początku sezonu mają problemy w meczach wyjazdowych. W Pile będziemy świadkami derbów. KS Futsal Piła w sobotę podejmie u siebie Grinbud KS Gniezno. Śmiało można powiedzieć, że będzie to mecz o tak zwane „sześć punktów". Oba zespoły potrzebują zdobyczy jak tlenu. Na podreperowanie bilansu punktowego liczą też w Mosinie. Beniaminek I ligi zagra u siebie z ostatnią w tabeli Victorią Sulejówek. Dzięki ewentualnemu zwycięstwu mosinianie dołączą do czołówki na zapleczu Ekstraklasy.

AZS UG Gdańsk – KS Futsal Oborniki (sobota, godzina 16:00)

KS Futsal PiłaGrinbud KS Gniezno (sobota, godzina 18:00)

amRack CRB Mrówka Mosina – Victoria Sulejówek (niedziela, godzina 12:00)

 

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

W sobotę zaplanowano jedno spotkanie. Pierwszy lider, KP Wooden Villa/Lucart Energy Wreśnia zagra u siebie z Piastem Poniec. W niedzielę drugi zespół, który wygrał swój mecz w pierwszej kolejce, Futsal Gostyń podejmie Petro-Lawę KS Futsal Rawicz.

W innych niedzielnych meczach po raz pierwszy w sezonie będziemy mogli oglądać trzy drużyny. Jurand Koziegłowy zagra u siebie z Tarnovią Tarnowo Podgórne, a w Koninie KKS Automobile podejmie Perfectę Złotów.

KP Wooden Villa/Lucart Energy Września – Piast Poniec (sobota, godzina 19:00)

Futsal Gostyń – Petro-Lawa KS Futsal Rawicz (niedziela, godzina 16:00)

Jurand Koziegłowy – Tarnovia Tarnowo Podgórne (niedziela, godzina 17:00)

KKF Automobile Konin – Perfecta Złotów (niedziela, godzina 17:00)