fot. B. Barański, Red Dragons Pniewy

Dobre wyniki ekstraklasowiczów, hit II Ligi nie zawiódł

Legia pokonana, mistrz postarszony – działo się na parkietach Statscore Futsal Ekstraklasy. Do tego rozstrzygnięcia derbowe w I lidze i II. Do pełni szczęścia brakowało tylko korzystnego wyniku w starciu amRack CRB Mrówki Mosiny w starciu z Widzewem. Zapraszamy na podsumowanie zmagań futsalowych naszych drużyn.

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA
Dobry weekend dla naszych drużyn futsalowych. Do Pniew przyjechała Legia, która musiała uznać wyższość gospodarzom. Dla Red Dragons to czwarte zwycięstwo ligowe z rzędu i awans na 6. miejsce w tabeli. Do pozytywnej niespodzianki doszło w Bielsku-Białej. Rekord od lat wygrywa niemal z każdym we własnej hali i często wysoką różnicą bramek. Tym razem GI Malepszy postawił się mistrzom i zremisował na trudnym terenie.

Red Dragons Pniewy – Legia Warszawa 6-2
Rekord Bielsko-Biała – GI Malepszy Futsal Leszno 3-3

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)
Derby Piły dla Grinbudu KS Gniezno. Ekipa Adama Heliasza wygrała trzeci mecz z rzędu i wraz z czterema innymi zespołami ma na swoim koncie 12 punktów dzieląc miejsce 2-6 w tabeli. W Mosinie nie doszło do niespodzianki. Rozpędzony i faworyzowany Widzew wygrał 5-1 pewnie liderując w tabeli. Sytuacja w Mosinie nie jest zbyt ciekawa. 7 punktów w 7 meczach daje im w tej chwili 9. miejsce tuż nad strefą spadkową.

KS Futsal Piła – Grinbud KS Gniezno 2-4
amRack CRB Mrówka Mosina – Widzew Łódź 1-5

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA I)
Początek II Ligi Makrogegionalnej i już hit, który nie rozczarował. We Wrześni doszło do starcia dwóch najlepszych drużyn poprzedniego sezonu II Ligi Wielkopolskiej. KP Wooden Villa ostatecznie pokonał Automobile 5-4.

KP Wooden Villa Września – KKF Automobile Konin 5-4