Dogrywki są nasze

To był dobry weekend. Poznanianki wygrały swoją grupę i z pierwszego miejsca przystępują do fazy play-off, ekstraklasowicze po dogrywkach awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski, a Grinbud KS Gniezno przełamał się w Toruniu. Mecz na szczycie w II Lidze Kobiet dla Juna-Trans Stare Oborzyska.

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)

Zwycięstwem w Gdańsku kończą fazę grupową zawodniczki AZS-u UAM. Teraz nastąpi faza play-off. Poznanianki wygrały swoją grupę, co oznacza, że trafią na czwarty zespół grupy południowej w meczu ćwierćfinałowym, czyli na Rolnika Głogówek.

AZS UG Gdańsk  – AZS UAM Poznań 1-3

II WIELKOPOLSKA LIGA KOBIET

Jarota pewnie wygrała w Gostyniu aż 10-2, co powoduje, że Kania wciąż czeka na pierwsze punkty w lidze. W meczu na szczycie Juna-Trans pokonała we własnej hali AZS UAM Poznań 2. Zwycięstwo powoduje, że zawodniczki ze Starych Oborzysk są wiceliderkami z trzema punktami straty do AZS-u UAM, ale mają do rozegrania dwa mecze więcej.

Kania Gostyń – Jarota Jarocin 2-10
Juna-Trans Stare Oborzyska – AZS UAM Poznań 2 8-4

PUCHAR POLSKI MĘŻCZYZN

Red Dragons Pniewy awansował do kolejnej rundy. Zwycięstwo w Świeciu jednak nie przyszło łatwo. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, w której lepiej spisali się obrońcy trofeum. Porażką 0-7 z wicemistrzem Polski kończą pucharową przygodę zawodnicy KS Futsal Piła. Awans do kolejnej rundy (1/8 finału) wywalczył też GI Malepszy Futsal Leszno, który wygrał w Chojnicach również po dogrywce.

Futsal Świecie – Red Dragons Pniewy 4-7 (po dogrywce)
KS Futsal Piła – Constract Lubawa 0-7
Red Devils Chojnice – GI Malepszy Futsal Leszno 3-4 (po dogrywce)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Mecz rozegrany awansem zakończył się zwycięstwem Grinbudu KS Gniezno nad TAF-em Toruń. Gnieźnianie mogą nieco odetchnąć z ulgą, bo sytuacja w tabeli robiła się przed tą kolejką nieciekawa.

TAF Toruń – Grinbud KS Gniezno 2-3

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA

Podział punktów w Pniewach w starciu drugiego zespołu Red Dragons z Futsal Leszno/Piastem Poniec. Aż 22 bramki zobaczyli kibice w Tarnowie Podgórnym. Tarnovia pokonała Petro-Lawa KS Futsal Rawicz 14-8. Mecz pomiędzy Futsal Poznań a Drużyną Wiary Lecha został ostatecznie przełożony na inny termin.

Red Dragons Pniewy 2 – Futsal Leszno/Piast Poniec 4-4
Tarnovia Tarnowo Podgórne – Petro-Lawa KS Futsal Rawicz 14-8