fot. Garbatowski Paparazzo

Dużo bramek na inaugurację

Nie doświadczyliśmy zwycięstwa w FOGO Futsal Ekstraklasie i I Lidze. Jedyne zwycięstwa na szczeblu centralnym były autorstwa Wiary Lecha i KP Wooden Villa. Miniony weekend stał też pod kątem rozpoczęcia III Wielkopolskiej Ligi. Poniżej komplet wyników.

FOGO FUTSAL EKSTRAKLASA

W najciekawszym meczu FOGO Futsal Ekstraklasy w miniony weekend Red Dragons minimalnie okazał się gorszy od Dremana Opole Komprachcice. Niespodziewaną porażkę poniósł GI Malepszy Arth Soft Leszno. Komplet punktów w Ponieca wywiózł MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia.

Dreman Opole Komprachcice – Red Dragons Pniewy 4-3
GI Malepszy Arth Soft Leszno – MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok 1-3 

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Wszystkie mecze zakończyły się porażkami. Najbliżej punktów był Grinbud KS Gniezno, który minimalnie uległ u siebie Futsal Świecie, czyli czołowej drużynie I Ligi. Wyraźną porażkę poniosła Mrówka Mosina, a atutu własnego parkietu nie wykorzystała KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła, która uległa Dragonowi Bojano.

Grinbud KS Gniezno – Futsal Świecie 4-5
Bonito Helios Białystok – Mrówka Orlik Mosina 9-1
KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła  –  LZS Dragon Bojano 2-5

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA II)

Potknięcie Futsal Gostyń wykorzystała Wiara Lecha Poznań. Poznaniacy wyraźnie pokonali u siebie Pogoń Połczyn-Zdrój, dzięki czemu przesunęli się w tabeli na drugie miejsce. Zwycięstwem zakończyło się spotkanie KP Wooden Villa Września z AZS-em UMK Toruń.

Futsal Gostyń – CHFT JS Power-Pol Chełmża 4-8
Wiara Lecha Poznań – Pogoń Połczyn-Zdrój 7-1 
AZS UMK Toruń – KP Wooden Villa Września 3-5

III WIELKOPOLSKA LIGA

Dużo bramek padło na inaugurację w III Wielkopolskiej Lidze. Swój pierwszy występ i od razu zwycięstwo odniosła drużyna Calcio Wągrowiec. Ekipa ubiegłorocznego zwycięzcy Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN okazała się lepsza od drugiej drużyny Red Dragons. Z kolei w Rawiczu górą doświadczenie Piasta Poniec/Futsal Leszno. Goście wyraźnie wygrali aż 11-3.

Calcio Wągrowiec – Red Dragons Pniewy II 6-4
RAF Rawicz – Piast Poniec Futsal Leszno 3-11