Dwa zwycięstwa UAM-u, dwie porażki Kotwicy

Odmienne nastroje panują po pierwszych meczach w szeregach wielkopolskich zespołów występujących w Ekstralidze Futsalu Kobiet. Zadowolone z wyników mogą być piłkarki AZS UAM Poznań, z kolei wiele pracy czeka zawodniczki Kotwicy Kórnik.


​​Poprzedni sezon nie należał do udanych w wykonaniu naszych drużyn. Obie ekipy przegrały rywalizację o awans do Final Four, co szczególnie bolesne było w przypadku poznanianek, które broniły tytułu mistrzowskiego. W grze o medale spotkały się wówczas tylko zespoły z grupy południowej. W tym roku ma być inaczej. Dominację drużyn z drugiej części Ekstraligi odesłać w zapomnienie chcą zwłaszcza akademiczki. Początek rozgrywek potwierdza przedsezonowe aspiracje. UAM pewnie wygrał swoje dwa pierwsze spotkania. Na inaugurację podopieczne Wojciecha Weissa wysoko pokonały w derbach Kotwicę Kórnik 7:2, a w weekend mimo sporych osłabień kadrowych zwyciężyły w Warszawie z AZS Uniwersytetu Warszawskiego 4:2.

Zdecydowanie gorzej początek sezonu wygląda w wykonaniu Kotwicy, która poza meczem derbowym, także ma za sobą już pojedynek ze wspomnianym wyżej stołecznym zespołem. Dziewczęta z Kórnika nie sprostały drużynie AZS UW, przegrały 1:2 i na koncie mają już dwie porażki. Słabszy początek w żaden sposób nie przekreśla jednak szans na walkę o medale. Po fazie ligowej odpadnie bowiem z gry... tylko jeden zespół. Już po pierwszym spotkaniu z rozgrywek wycofała się Żyrardowianka Żyrardów. Warto dodać, że był to jedyny beniaminek, który po wywalczeniu awansu zdecydował się na rywalizację w elicie. W grupie północnej pozostało w tej chwili pięć drużyn, zaś do walki o Final Four staną cztery najlepsze. Do występu w drugiej fazie wiele zatem nie trzeba, choć oczywiście każdy punkt jest ważny, gdyż im wyższe miejsce, tym słabszy rywal w walce o medale.