fot. RaJu photography

Dzisiaj półfinały Pucharu Polski

Dzisiaj futsalowa Wielkopolska kieruje wzrok na półfinały Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN. W Wągrowcu miejscowe Calcio podejmuje Drużynę Wiary Lecha, a w Kościanie Lajszner Team zmierzy się z Piastem Poniec. Poniżej zapowiedzi spotkań wraz z komentarzem przedmeczowym przedstawicieli zespołów.

LAJSZNER TEAM KOŚCIAN – PIAST PONIEC
Kościan, godzina 18:00

W Kościanie dojdzie do starcia Lajszner Team Kościan z Piastem Poniec. W roli faworytów należy chyba stawiać doświadczony na futsalowych parkietach w wielkopolskich ligach Piast Poniec. Niemniej jednak ekipa z Kościanu to regularny uczestnik i 3-krotny zwycięzca Turnieju Lira Cup Krzywiń, jednej z największych jak nie największej futsalowej imprezy w Wielkopolsce. Lajszner Team bez straty punktów wygrał turniej w Czerniejewie, Piast w Poniecu nie stracił bramki. To z pewnością zwiastuje emocje.

Założyciel Lajszner Team Kościan (Tomasz Zając) przed meczem: „Jeśli chodzi o przygotowania motoryczne, to nie musimy się martwić, gdyż każdy z naszych zawodników jest w trakcie sezonu w swoich macierzystych klubach. Trenujemy na sali raz w tygodniu z racji tego, że każdy ma treningi w swoich klubach i ciężko się zgrać. Jeśli chodzi o nastroje, co najważniejsze są bardzo pozytywne i bojowe. Chcemy zaprezentować się jak najlepiej przed własną publicznością i zrobić niespodziankę, bo gramy przeciwko futsalowemu zespołowi i nie jesteśmy faworytem. Planu na spotkanie zdradzać nie mogę. Mamy w zespole kapitana, który w zeszłym sezonie grał na parkietach 1. Ligi Futsalu i też dzięki jego doświadczeniu jesteśmy tutaj i mamy nadzieję, że poprowadzi nas w tym spotkaniu”.

Droga Lajszner Team Kościan do półfinału (turniej w Czarniejewie): Syljar Symix Auto Gniezno 3-2, Moreno Gniezno 5-1, Drużyna Grzesia Pleszew 5-1, Czarni Czarniejewo 2-0

Trener Piast Poniec (Krzysztof Kaczmarczyk) przed meczem: „Do środowego meczu przygotowujemy się naszym normalnym cyklem treningowym. W poniedziałek odbyliśmy ostatnią jednostkę. W najbliższą niedzielę rozpoczynają się rozgrywki ligowe III Wielkopolskiej Ligi Futsalu, więc mecz z Lajszner Team będzie też próbą generalną przed inauguracją ligi. Z dyspozycji zawodników jest zadowolony. Rywala w żaden sposób nie lekceważymy. Zrobimy wszystko, żeby wrócić do Ponieca w środowy wieczór w dobrych humorach”.

Droga Piasta Poniec do półfinału (turniej w Poniecu): Provare Siekowo 3-0, GI Malepszy Leszno 0-0, Spinko Leszno 8-0, Futsal Gostyń juniorzy 5-0

CALCIO WĄGROWIEC – DRUŻYNA WIARY LECHA
Wągrowiec, godzina 19:45

Calcio Wągrowiec bez straty punktu przebrnął eliminacyjny turniej w Pile. Klub na co dzień szkoli dzieci i młodzież na boiskach trawiastych, a pomysł na grę w Pucharze Polski w Futsalu narodził się w tym roku i jak widać była to trafiona decyzja. Przeciwnikiem ekipy z Wągrowca jest debiutant tegorocznej III Wielkopolskiej Ligi – Drużyna Wiary Lecha, która w turnieju eliminacyjnym już rozprawiła się z dwoma zespołami z Wągrowca. Czy będzie hattrick?

Założyciel i trener Calcio Wągrowiec (Dawid Jasiński) przed meczem: „W eliminacjach zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony. Chcemy swoją dyspozycję potwierdzić w półfinale. Mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco. Prognozujemy, że hala zostanie wypełniona do ostatniego miejsca. Kibiców Kolejorza przedstawiać szczególnie nie trzeba. Do tego meczu specjalnie się nie przygotowujemy. Damy z siebie tyle, ile możemy, a celem oczywiście będzie zwycięstwo. Szykuje się fajne widowisko".

Droga Calcio Wągrowiec do półfinału (turniej w Pile): BestDrive Mrotek Piła 2-1, Iskra Runowo 3-1, Wełnianka Kiszkowo 8-0, Futsal Poznań 1-0

Trener Drużyny Wiary Lecha (Jacek Sander) przed meczem: „Spodziewamy się jutro trudnego meczu, bo przypadkowa drużyna nie wygrywa eliminacji bez straty punktu. Podchodzimy do przeciwnika z Wągrowca z szacunkiem, ale żądni zwycięstwa. Chcemy zajść w Pucharze Polski jak najdalej to możliwe, bo dla naszej nowo utworzonej sekcji to świetna reklama, możliwość rozwoju i złapania niezbędnego doświadczenia".

Droga Drużyny Wiary Lecha do półfinału (turniej w Złotowie): Transport Gapiński Wągrowiec 1-1, Perfecta Złotów 2-1, KO Optima Wągrowiec 2-0

Zwycięzcy półfinałów zmierzą się w finale, który zostanie rozegrany 1 grudnia. Miejsce i dokładna godzina zostanie ustalona po zakończonych meczach półfinałowych.