fot. czarnyproductions, GI Malepszy Futsal Leszno

Ekstraklasowicze nie zawiedli

Przedświąteczna kolejka za nami. W Wielką Sobotę grała Statscore Futsal Ekstraklasa i I liga. Pewne zwycięstwa odniosły nasze zespoły z Ekstraklasy. Niestety nie udało się u siebie pokonać Legię i Widzew odpowiednio zespołom Grinbudu KS Gniezno i KS Futsal Oborniki. W derbach w Pile byliśmy świadkami remisu.

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Z roli faworytów nasze drużyny wywiązały się wzorowo. W Pniewach Red Dragons pewnie pokonał ostatni w tabeli P.A. Nova Gliwice 5-3. Bardzo okazałe zwycięstwo odniósł GI Malepszy Futsal Leszno. Leszczynianie pewnie ograli AZS UW Wilanów 7-1 kontrolując mecz od samego początku.

Red Dragons i GI Malepszy są sąsiadami w ligowej tabeli. Pniewianie są na 6. miejscu, leszczynianie na 7. Oba zespoły dzieli 1 punkt.

Red Dragons Pniewy – P.A. Nova Gliwice 5-3
GI Malepszy Futsal Leszno – AZS UW Wilanów 7-1

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Dobre, wyrównane spotkanie w Pile zakończyło się remisem. Zespoły KS Futsal i amRack CRB Mrówka Mosina tym samym utrzymały swoje miejsca w tabeli, ale w ostatnich dwóch kolejkach ekipa z Mosiny z pewnością jeszcze będzie chciała zaatakować podium ligowej tabeli, a pilanie za cel wezmą sobie 6. miejsce na koniec sezonu.  

Porażkę w Obornikach ponieśli zawodnicy KS Futsal Oborniki. Oborniczanie ulegli dobrze spisującemu się wiosną zespołowi Widzewa. Tym samym drużyna z Obornikach najprawdopodobniej utrzyma 7. pozycję w lidze.

Niestety nie udało się też urwać punktów Grinbudowi KS Gniezno. Gnieźnianie ulegli liderowi rozgrywek, Legii Warszawa. Na nieszczęście dla Grinbudu, mecz w tej kolejce wygrał Futsal Szczecin, który zbliżył się do ekipy z Wielkopolski w tabeli.

KS Futsal Piła – amRack CRB Mrówka Mosina 3-3
KS Futsal Oborniki – Widzew Łódź 1-5
Grinbud KS Gniezno – Legia Warszawa 0-3