Faworyci zrobili swoje

3 zwycięstwa i 2 porażki – to bilans środowych spotkań naszych drużyn w rozgrywkach Statscore Futsal Ekstraklasy i I ligi. Kolejka nie obfitowała w niespodzianki. Faworyci wywiązali się ze swojej roli w każdym spotkaniu.

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Do Pniew przyjechała przedostatnia drużyna ligi. I choć pierwsza połowa była wyrównana, tak, gdy w 17. minucie wynik otworzyli pniewianie, do końca kontrolowali spotkanie. Po tym meczu Red Dragons awansował na 5. miejsce w tabeli.

Red Dragons Pniewy – AZS UŚ Katowice 5-1

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Pilanie toczyli wyrównany bój z faworyzowanym TAF-em Toruń. Jednak w końcówce spotkania wariant gry z lotnym bramkarzem się nie sprawdził i pilanie tracili kolejne bramki.

Nie udała się wizyta w Bojanie. Grinbud KS Gniezno uległ Dragonowi aż 1-5 pozostając w tabeli na miejscu nad Victorią Sulejówek i Futsal Szczecin.

KS Futsal Oborniki wygrał w Sulejówku 5-4 przełamując się po dwóch meczach bez zwycięstwa. Oborniczanie są na 7. Miejscu i gonią będących nad nimi TAF Toruń i Widzew Łódź.

W Mosinie wygrał amRack CRB Mrówka. Wciąż najlepsza wielkopolska drużyna I ligi pewnie ograła Futbalo Białystok 7-4. Mosinianie są na 4. pozycji ze stratą 4 punktów do będącego na miejscu barażowym AZS-u UG Gdańsk.

TAF Toruń – KS Futsal Piła 10-4
LZS Dragon Bojano – Grinbud KS Gniezno 5-1
Victoria Sulejówek – KS Futsal Oborniki 4-5
amRack CRB Mrówka Mosina – Futbalo Białystok 7-4