fot. RaJu photography

Fazę play-off czas zacząć

Zapraszamy na kolejną zapowiedź futsalowego weekendu. Dzisiaj i w poniedziałek swój mecz rozegra reprezentacja Polski, przez co nie odbywają się mecze Statscore Futsal Ekstraklasy. Ale na pozostałych frontach gramy. Panie z AZS UAM Poznań rozpoczną fazę play-off od meczu ćwierćfinałowego w Głogówku. Najciekawiej w I lidze będzie z kolei w Obornikach, gdzie do niepokonanego w tym roku KS Futsal przyjedzie lider – AZS UG Gdańsk.

 

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)

Ćwierćfinały czas zacząć. AZS UAM Poznań czeka dwumecz z Rolnikiem Głogówek. Pierwszy mecz poznanianki rozegrają na wyjeździe, a rewanż zaplanowany jest na kolejny weekend. Rywalki w swojej grupie (południowej) zajęły trzecie miejsce (bilans: 5 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki).

Rolnik Głogłówek – AZS UAM Poznań (sobota, godzina 12:30)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

W sobotę w Gnieźnie dojdzie do kolejnych derbów Wielkopolski w I lidze. Grinbud KS Gniezno jeśli już punktuje w tym sezonie, to tylko we własnej hali. Gnieźnianie już matematycznie stracili szanse na utrzymanie, ale wciąż muszą walczyć o jak najwyższą lokatę na koniec sezonu. Z kolei KS Futsal Piła musi mieć się na bacznośni, bo za ich plecami w tabeli czai się Futbalo Białystok.

W rundzie rewanżowej nie ma mocnych na KS Futsal Oborniki. Oborniczanie jeszcze nie przegrali ligowego meczu w tym roku, a na ich drodze stoi lider, AZS UG Gdańsk. Z pewnością szykuje się hit tej serii gier w I lidze.

Stosunkowo łatwe zadanie przed amRack CRB Mrówka Mosina. Czeka ich bowiem wyjazd do Sulejówka na mecz z Victorią, która w tabeli ma tylko 9 punktów na swoim koncie.

Grinbud KS GnieznoKS Futsal Piła (sobota, godzina 18:00)
KS Futsal Oborniki
– AZS UG Gdańsk (niedziela, godzina 18:00)
Victoria Sulejówek – amRack CRB Mrówka Mosina (niedziela, godzina 16:00)

 

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

W tej serii gier nie zagra Automobile Konin, a to oznacza, że ekipa z Wrześni koniecznie musi wygrać u siebie z Petro-Lawą KS Futsal Rawicz, by jeszcze naciskać lidera w ostatnich kolejkach. Rawiczanie jednak potrafią pozytywnie namieszać w tym sezonie.

Tarnovia – Piast. Na papierze wygląda to jako mecz o czwarte miejsce na koniec sezonu. Oba zespoły dzieli tylko punkt (Piast jest wyżej i ma jeden mecz więcej do rozegrania).

W drugim niedzielnym meczu Futsal Gostyń jest zdecydowanym faworytem w starciu z Perfectą Złotów.

KP Wooden Villa/Lucart Energy Września - Petro-Lawa KS Futsal Rawicz (sobota, godzina 19:30)
Tarnovia Tarnowo Podgórne - Piast Poniec (niedziela, godzina 14:30)
Futsal Gostyń - Perfecta Złotów
(niedziela, godzina 16:00)