fot. KP Wooden Villa/Lucart Energy Września – KKF Automobile Konin

Finałowe rozstrzygnięcia

Ostatni weekend przed zespołami z Fox Travel II Ligi. W Rawiczu (i ewentualnie we Wrześni) poznamy mistrza sezonu 2020/21. Do gry przystępują też zespoły Statscore Futsal Ekstraklasy i I ligi. W Obornikach będziemy świadkami derbów wielkopolski, ciekawie może być w Lesznie czy w Gliwicach, gdzie zagra Red Dragons. Weekend przerwy mają zawodniczki AZS-u UAM Poznań.

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Do Leszna przyjeżdża Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg. Brzeżanie, podobnie jak i ekipa z Leszna, wygrały w miniony weekend swoje mecze ligowe. Faworytem meczu jest z pewnością GI Malepszy, który u siebie prezentuje się bardzo dobrze. Ale należy mieć się na baczności, bowiem brzeżanie wciąż jeszcze walczą o utrzymanie i dla nich każdy mecz jest jak walka o byt w Ekstraklasie. 

Dobry tydzień za zawodnikami i kibicami Red Dragons. Dwukrotnie udało się pokonać Constract Lubawa, przez co apetyty ekipy z Pniew są coraz większe. Podopieczni Łukasza Frajtaga jadą do Gliwic na mecz z trzecim w tabeli Piastem. Szykuje się kolejny ciężki mecz dla Red Dragons.

GI Malepszy Futsal Leszno – Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg (niedziela, godzina 17:00)
Piast Gliwice – Red Dragons Pniewy (niedziela, godzina 20:00)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Wszystkie mecze z udziałem naszych drużyn zostaną rozegrane w niedzielę. Na początek ciężkie zadanie przed Grinbud KS Gniezno. Do pierwszej stolicy Polski przyjeżdża trzeci w tabeli FC10 Zgierz. Ekipa ze Zgierza jeszcze kolejkę temu była na pierwszym miejscu, ale porażka z Legią spowodowała, że ponownie muszą gonić i Legię i AZS UG. Z kolei Grinbud wciąż walczy o to, żeby znaleźć się na jak najwyższym miejscu na koniec rozgrywek.

W Bojanie w niedzielę zagra amRack CRB Mrówka Mosina. Po ostatniej porażce z Widzewem, ekipa z Mosiny znajduje się na 5. miejscu i niemal na pewno straciła już szanse na awans do Ekstraklasy.

I na koniec derby w Obornikach. Gospodarze w miniony weekend przegrali w Białymstoku, przez może się okazać, że końcówka sezonu będzie jeszcze ciekawsza. Futbalo Białystok bowiem wciąż liczy się w walce o utrzymanie, a 6 punktów przewagi nad nimi ma KS Futsal Piła. Pilanie wciąż muszą więc mieć się na baczności i punktować na koniec sezonu, żeby uniknąć spadku z ligi.

Grinbud KS Gniezno – FC10 Zgierz (niedziela, godzina 15:00)
LZS Dragon Bojano – amRack CRB Mrówka Mosina (niedziela, godzina 17:00)
KS Futsal ObornikiKS Futsal Piła (niedziela, godzina 18:00)

 

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

W sobotę poznamy mistrza Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi w sezonie 2020/21. W Rawiczu o 19:00 Petro-Lawa na pewno nie odpuści i postara się postawić KKF Automobile Konin. Gościom do mistrzostwa wystarczy remis.

Na potknięcie ekipy z Konina czyha KP Wooden Villa/Lucart Energy Września. W przypadku, gdy rawiczanie wygrają, a drużyna z Wrześni pokona u siebie Tarnovię, wówczas KP Wooden awansuje na pierwszą pozycję, bowiem mają lepszy bilans meczów bezpośrednich od Automobile.

W meczu Futsal Gostyń z Piastem Poniec, ewentualne zwycięstwo gości z Ponieca pozwoli im na awans na czwarte miejsce w tabeli (ale tylko w przypadku, gdy Tarnovia przegra we Wrześni).

Futsal GostyńPiast Poniec (sobota, godzina 18:00)
Petro-Lawa KS Futsal RawiczKKF Automobile Konin (sobota, godzina 19:00)
KP Wooden Villa/Lucart Energy Września  - Tarnovia Tarnowo Podgórne (sobota, godzina 20:00)