fot. B. Barański (Red Dragons Pniewy)

Finałowy dwumecz przed Red Dragons

1 i 3 maja zostanie rozegrany finał Pucharu Polski w Futsalu w sezonie 2020/21 pomiędzy Red Dragons Pniewy a Piastem Gliwice.

Red Dragons Pniewy piszą świetną historię w obecnym sezonie. Sukces w postaci awansu do finału Pucharu Polski śmiało można uznać za największe osiągnięcie wielkopolskiego, męskiego futsalu od czasów Akademii FC Pniewy i ich mistrzostw Polski w latach 2010-2012.

W tym sezonie finał Pucharu Polski rozgrywany jest jako dwumecz. Pierwsze spotkanie, 1 maja zostanie rozegrane w Pniewach, rewanż dwa dni później w Gliwicach. Zarówno Red Dragons jak i Piast zagrają o pierwsze trofeum w historii.

Faworytem starcia jest Piast, który aktualnie znajduje się na 3. miejscu w ligowej tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy. Pniewianie są na 5. pozycji. W tabeli dzieli ich jednak aż 17 punktów.

W lidze w obecnym sezonie dwukrotnie lepsi okazali się zawodnicy Piasta. W Pniewach wygrali 3-1, a u siebie 3-2.

Oba zespoły w drodze do finału wyeliminowały po trzech przeciwników z Ekstraklasy. W przypadku Piasta były to: Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice, AZS UŚ Katowice i Clearex Chorzów. Red Dragons pokonywał: Red Devils Chojnice, Constract Lubawa i Team Lębork.

Obie ekipy są osłabione przed finałem. Kartki z pierwszego meczu wykluczają z gry Patryka Hołego (Red Dragons) i Dominika Wilka (Piast). Zarówno Red Dragons jak i Piast zagrają też bez kontuzjowanych do końca sezonu: Andreya Baklanova (w przypadku ekipy z Pniew) i Gustavo (drużyna z Gliwic).

Transmisja z obu meczów zostanie przeprowadzona na platformie youtube przez kanał „Łączy nas piłka”.

Red Dragons Pniewy - Piast Gliwice (sobota, godzina 18:15)
Piast Gliwice - Red Dragons Pniewy (poniedziałek, godzina 19:15)