Futsal Leszno debiutuje w Futsal Ekstrakasie

Po awansie w imponującym stylu, do debiutu w Futsal Ekstraklasie przygotowuje się zespół KS Futsal Leszno. O przygotowaniach do sezonu, celach, składzie personalnym i przewidywaniach, co do debiutanckiego sezonu zapytaliśmy trenera zespołu, Tomasza Trznadla.

Za nieco ponad 2 tygodnie zainaugurujecie swój pierwszy sezon w Futsal Ekstraklasie. Czy w klubie i wśród kibiców czuć już Ekstraklasę?

- Czym bliżej ligi tym emocje związane z rozpoczęciem sezonu są i będą coraz większe. Na pewno wśród zawodników, ale wiem, że także kibice nie mogą się już doczekać inauguracji w Lesznie.

Czy kadra jest skompletowana? Na co zwrócicie uwagę w ostatnich dniach przygotowań do sezonu?

- Kadra skompletowana była już tak naprawdę w czerwcu. Do tej pory ciężko trenowaliśmy głównie motorycznie. Na pewno chciałbym w tych pozostałych dwóch tygodniach wyeliminować błędy, które powtarzały się w meczach sparingowych oraz popracować nad szybkością i dynamiką.

Które miejsce na koniec sezonu Was zadowoli? O co tak realnie będzie walczył zespół z Leszna?

- Jesteśmy beniaminkiem. Głównym celem jest utrzymanie. Każde miejsce, które to nam zapewni nas zadowoli. A wiadomo - czym wyższe miejsce na koniec, tym lepiej.

Gdyby miał Pan pokusić się o porównanie drużyny z Leszna tej obecnej kadrowo z tą, która wywalczyła awans do Ekstraklasy, to jak by to wyglądało? Po zmianach zespół mocniejszy, słabszy?

- Zespół jest mocniejszy personalnie. Po prostu kadra jest bardziej wyrównana i myślę że w porównaniu z poprzednim sezonem będzie większa konkurencja w drużynie, jeżeli oczywiście ominą nas kontuzje.

Które spotkanie szczególnie przyciągnie kibiców z Leszna do przyjścia na mecz a na które Wy czekacie najbardziej? Inauguracja z najbardziej utytułowanym Clearexem, mecz z mistrzem Polski Rekordem czy historyczne derby Wielkopolski z Red Dragons?

- Kibiców mamy takich, że raczej nie będzie różnicy. Po prostu komplet ich będzie przychodził zawsze. Na to bardzo liczymy.

Wielkopolska na dłużej niż rok będzie miała minimum dwóch reprezentantów w Futsal Ekstraklasie?

- Nie będzie to łatwe zadanie, bo liga zanosi się na bardzo wyrównaną w nadchodzącym sezonie (poza kilkoma drużynami, które na pewno będą poza zasięgiem). Zrobimy wszystko, żeby za rok kibice w Lesznie przychodzili do Trapezu na Ekstraklasę. A może uda ugrać się coś więcej…