Futsal Piła gotowy na I ligę

Rok temu w rozgrywkach II ligi, grupy wielkopolskiej przepustkę do gry I lidze wywalczył zespół KS Futsal Piła. Pilanie przygotowują się zatem do swojego pierwszego występu na zapleczu Ekstraklasy. O tym, jak przebiegają przygotowania, o składzie w nowym sezonie i celach drużyny rozmawialiśmy z trenerem, Maciejem Konertem.

Czas na nowe wyzwanie, czyli grę w I lidze. Przygotowania do sezonu trwają w najlepsze? Pan, zawodnicy i kibice nie możecie doczekać się inauguracji sezonu?

- Wszyscy już z niecierpliwością czekają na inaugurację rozgrywek. Dla zarządu to nagroda za cały trud organizacyjny poprzednich sezonów. Dla zawodników to przysłowiowe zrobienie kroku w przód i możliwość gry wysokim poziomie - zapleczu Futsal Ekstraklasy. A dla kibiców to szansa na jeszcze więcej emocji i jestem przekonany że i w tym roku nas nie zawiodą.

Terminarz Was nie rozpieszcza. Na początek zmierzycie się u siebie z KS Futsal Oborniki, a zaraz potem z dwójką spadkowiczów z Ekstraklasy (AZS-em UG Gdańsk i Pogonią). To będzie taki test charakteru dla Was i odpowiedź na pytanie w którym miejscu się znajdujecie jako drużyna?

- Oczywiście będzie to pewnego rodzaju sprawdzian. Oborniki będą się biły w tym roku o najwyższe cele. Świetna robotę wykonuje tam szkoleniowiec Wicberger. Gdańsk to kolejny świetny zespół, który pomimo młodego składu ma sporo jakości i jest już gotowy na awans. Jednakże na pierwszym planie stawiam rozwój. Jesteśmy wciąż na etapie budowania zespołu i w to teraz inwestujemy czas i środki.

2 lata temu Piłę na Pniewy zamienił Mateusz Kostecki, który z miejsca stał się jednym z najlepszych zawodników Ekstraklasy. Śledzicie losy swojego zawodnika, który, kto wie, może wkrótce jeśli utrzyma regularność strzelecką zostanie reprezentantem Polski?

- Oczywiście wszyscy trzymamy kciuki za Mateusza. Wciąż mamy świetne relacje. Uważam, że jeżeli zdrowie pozwoli to będzie jego sezon! A jeżeli coś pójdzie nie tak... Kostki - wracaj do nas (śmiech).

Jak personalnie będzie wyglądał Wasz zespół w nadchodzącym sezonie? Czujecie się mocniejsi niż rok temu?

- Jak to bywa przed nowym sezonem, ktoś przychodzi ktoś odchodzi. Cieszę się że trzon zespołu pozostał i z pewnością będzie stanowił o jego siłę. Do zespołu dołączyło wielu młodych zawodników, którzy już w krótkim czasie będą naprawdę wartościowymi zawodnikami. Czy jesteśmy mocniejsi? Z pewnością bardziej poukładani ale wciąż jeszcze wiele pracy przed nami.

O co jako beniaminek powalczycie w najbliższym sezonie? Jaki macie długofalowy cel jako KS Futsal Piła?

- Nie lubię tego pytania powiem szczerze (śmiech). Nie chcę wróżyć z fusów, ponieważ wszystko zweryfikuje liga. Przed nami ciężki sezon i duże wyzwanie. Chcę przede wszystkim, aby ten zespół się rozwijał. Aby z dnia na dzień podnosił swoje umiejętności. Naszą największą siłą jest atmosfera. Jeżeli utrzymany wszystkie elementy na odpowiednim poziomie: praca, koncentracja i atmosfera, to wyniki przyjdą same. Jestem o to spokojny.