fot. Bartosz Barański

Futsalowe przedświąteczne emocje

Gramy w kilku ligach, gramy w Pucharze – po prostu duża dawka futsalu przed świętami Bożego Narodzenia.

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)

AZS UAM Poznań po dwóch wyjazdowych meczach w Warszawie, tym razem zagra w Tczewie. Rywalem Pogoń, która aktualnie jest liderem Ekstraligi, grupy północnej. Poznanianki są za ich plecami.

Pogoń Dekpol Tczew – AZS UAM Poznań (niedziela, 18:00)

FOGO FUTSAL EKSTRAKLASA

Do Pniew przyjeżdża Legia. Legioniści to póki co ostatnia drużyna FOGO Futsal Ekstraklasy i to Red Dragons będzie faworytem starcia. W hitowym meczu kolejki GI Malepszy Arth Soft Leszno uda się do Bochni na starcie dwóch czołowych zespołów ligi.

Red Dragons Pniewy  – Legia Warszawa (sobota, 15:00)
BSF ABJ Bochnia – GI Malepszy Arth Soft Leszno (sobota, 16:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

W zaległym spotkaniu punktów poszuka KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła. Pilanie udadzą się do Białegostoku w poszukiwaniu punktów, które później mogą zapewnić utrzymanie.

Futbalo Białystok – KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła (sobota, 16:00)

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA II)

KKF Automobile Torino zakończy rozgrywki II Ligi w pierwszej rundzie na pierwszym miejscu, ale liczy na powiększenie przewagi. Rywalem Pogoń Połczyn-Zdrój, beniaminek ligi.

Pogoń Połczyn-Zdrój – KKF Automobile Torino Konin (sobota, 16:00)

III WIELKOPOLSKA LIGA

Druga kolejka przed nami. W starciu w Pniewach Red Dragons II zmierzy się z RAF-em Rawicz. To mecz dwóch drużyn, które w pierwszej kolejce przegrały swoje mecze.

Red Dragons Pniewy II  – RAF Rawicz (niedziela, 12:00)

PUCHAR POLSKI

Początek pucharowej przygody wielkopolskich zespołów. W 1/32 Finału Pucharu Polski już na szczeblu centralnym Futsal Gostyń uda się do Bydgoszczy na mecz z miejscowym Zawiszą. Z kolei zwycięzca Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN – Calcio Wągrowiec podejmie Wiarę Lecha w ciekawym meczu dwóch wielkopolskich zespołów. Swój mecz w tej rundzie KKF Automobile rozegra w styczniu, a wolny los i awans bez gry otrzymał KP Wooden Villa Września.

Zawisza Bydgoszcz – Futsal Gostyń (niedziela 12:00)
Calcio Wągrowiec – Wiara Lecha Poznań (niedziela, godzina do ustalenia)