fot. Sport z Pazurem, Grinbud KS Gniezno

Gnieźnieńska chęć sprawienia niespodzianki

Gramy bez drużyn z najwyższego szczebla rozgrywkowego zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Co nie oznacza, że nie będzie ciekawie. Formę lidera I Ligi sprawdzi Grinbud KS Gniezno, a w II Lidze Makroregionalnej ciekawie zapowiada się starcie Futsal Gostyń z Automobile Konin.

II WIELKOPOLSKA LIGA KOBIET
Ciekawe spotkanie liderek z wiceliderkami w Głogowie. Chrobry ma punkt przewagi nad Juna-Trans i AZS-em UAM Poznań 2, ale i jeden mecz rozegrany więcej. Szykuje się zatem ciekawe starcie o pozycję lidera.

Chrobry Głogów – Juna-Trans Stare Oborzyska (niedziela, godzina 14:30)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Niepokonany i pozostający bez straty punktów Widzew Łódź jedzie do Gniezna na mecz z miejscowym Grinbudem KS. Gnieźnianie liczą na sprawienie niespodzianki, ale przekonamy się o tym w sobotni wieczór. W niedzielę z kolei KS Futsal Piła zagra z zespołem, który zgromadził o jeden punkt więcej – Dynamikiem Toruń. To dobra okazja, by przeskoczyć torunian w tabeli i być spokojnym w najbliższych meczach nie martwiąc się o ewentualne miejsce w dolnych rejonach tabeli.

Grinbud KS Gniezno  – Widzew Łódź (sobota, godzina 19:00)
KS Futsal Piła  – Dynamik Toruń (niedziela, godzina 18:00)

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA I)

Dla ekipy z Wrześni wręcz obowiązkiem będzie zgarnięcie kompletu punktów z ostatnim w tabeli i z dorobkiem 1 punktu AZS-em UMK Toruń. Zwycięstwo sprawi, że ekipa z Wrześni namiesza jeszcze w II Lidze. W drugim spotkaniu tej ligi dojdzie do starcia dwóch wielkopolskich drużyn. Obie mają po 9 punktów w tabeli. Najwyraźniej zwycięzca może jeszcze po cichu liczyć na to, że włączy się do walki o pierwsze miejsce na koniec sezonu.

KP Wooden Villa Września  – AZS UMK Toruń (sobota, godzina 19:00)
Futsal Gostyń – KKF Automobile Konin (niedziela, godzina 16:00)

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA
W ten weekend większość ligi odpoczywa z racji przerwy między rundami. Jednak jedno spotkanie zostanie rozegrane. Będzie to mecz zaległej, trzeciej kolejki. W Rawiczu stawka tego spotkania jest interesująca. Jeśli wygra Petro-Lawa, to z siódmej pozycji w tabeli wskoczy najprawdopodobniej na 4., a w razie zwycięstwa ekipy z Tarnowa Podgórnego, awansują na trzecie miejsce.

Petro-Lawa KS Futsal Rawicz  – Tarnovia Tarnowo Podgórne (niedziela, godzina 12:00)